Малоймовірно, що будь-яка зі сторін готова вкладати мільярди доларів в українську енергетику. Про це розповіла президентка аналітичного центру DiXi Group в ефірі 24 каналу.

До теми Програма-мінімум – виторгувати компенсації для України, – Арахамія про "Північний потік-2"

"Я думаю, дуже складно говорити про будь-які компенсації для України, які можуть виправдати зупинку добудову "Північного потоку-2"", – зазначила вона.

За її словами, окремі теми, про які любить розповідати Німеччина, не варто сприймати як компенсацію. Мовиться про:

  • інвестиції у водень;
  • відновлювальну енергетику.

Адже ці напрямки і так є частиною стратегії Євросоюзу щодо України. Це не є компенсаціями за те, що наша країна втратить від добудови газогону.

Павленко: Польща – необхідний союзник для України в питанні "Північного потоку-2"

Аналітикиня підкреслила, і Польща, і загалом вся Східна Європа дуже добре розуміють всі ризики, які виникнуть запуску проєкту. Це і безпекові, й економічні загрози.

Я вважаю, Польща – це безумовно необхідний союзник України тут. Потрібно розвивати діалог щодо того, як реагувати на можливу добудову "Північного потоку-2",
– зауважила Павленко.

І додала, що Польща має козир у рукаві – газопровід Ямал – Європа, який проходить через білоруську територію. Зупинка цього газогону, яка може стати частиною санкцій проти Білорусі і Росії, теж може допомогти зберегти транспортування газу через Україну.

Вона вважає, що шанси на добудову чи нормальне функціонування "Північного потоку-2" є дуже низькими. Якщо, будуть накладені санкції на ті компанії, які можуть проводити сертифікацію – це стане тим, що не дозволить рухатися далі з роботою газопроводу.

Читайте також Російське судно направили у німецькі води, аби добудовувати "Північний потік-2"

До того ж Європейська комісія може не погодитися на будь-які виключення, які пропонуватиме німецька сторона. За таких умов проєкт не буде працювати на повну потужність.

"Інструменти є, вони на столі. Але ними треба дуже швидко користуватися. І не лише одній Україні, а будувати навколо себе коаліцію з країн Східної Європи, Балтії. І бути з ними на дуже тісному зв’язку", – підсумувала Павленко.

Павленко оцінила ймовірність компенсацій Україні через "Північний потік-2":