На тлі цих подій міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна мобілізовуватиме світ для того, аби отримати необхідне для зміцнення обороноздатності нашої держави.

Важливо Цинічна заява лідера Кремля, нищівна реакція світу та України: як Путін "легалізував" бойовиків

9 літаків з допомогою від США

Сполучені Штати Америки наприкінці 2021 року погодили військову допомогу Україні на 200 мільйонів доларів.

Таке рішення ухвалила адміністрація президента США Джо Байдена, проте не повідомила про це публічно, щоб не дратувати Росію перед перемовинами у Женеві, які відбулись 10 січня.

Вже 19 січня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна отримала від США найбільшу військову допомогу з часів початку війни на Донбасі – Штати надали Україні 200 мільйонів доларів та летальне озброєння. Це збільшило загальний обсяг допомоги до 650 мільйонів доларів за 2021 рік.

Літаки прибувають

Пентагон в межах допомоги вже протягом місяця відправляє до Києва боєприпаси, протитанкові ракетні комплекси, артилерійські снаряди. До Києва вже прибуло 9 літаків зі зброєю. Загальна вага допомоги перевищила 1300 тонн:

Крім того, Вашингтон й надалі постачатиме Києву озброєння.

Допомога від країн Балтії

20 січня стало відомо, що Держдеп США дозволив країнам Балтії постачати зброю в Україну. Згода Штатів потрібна, якщо хтось із союзників захоче передати американське озброєння третім країнам.

Балтійські союзники по НАТО – Естонія, Литва та Латвія тепер можуть передати Україні зброю американського виробництва,
– мовилось у повідомленні.

Литва привезла зенітні комплекси Stinger

Україна 13 лютого отримала зенітні комплекси Stingerта іншу військову амуніцію від Литви. Міністр оборони Олексій Резніков подякував колегам, зазначивши, що українсько-литовські відносини дуже тісні і тривають багато століть.


Літак зі Stinger / Фото Олексія Резнікова

Естонія подарувала Джавеліни

В Естонії ще раніше заявляли про готовність надати Києву переносні протитанковий ракетний комплекс виробництва Джавелін. Стверджували, що мовиться "десятки ракет", однак точну цифру не називали.

Вже 18 лютого подаровані Естонією "Джавеліни" привезли в Україну.

Латвія теж відправляє Джавеліни

Латвія на тлі "визнання" Росією бойовиків також відправляє до України Джавеліни. Вони мають прибути вже 22 лютого.

Крім того, латвійські дипломати закликали міжнародне співтовариство вжити рішучіших кроків для припинення російської агресії та надання допомоги Україні.

Летальна зброя та пів мільярда доларів від Канади

21 січня Володимир Зеленський заявив, що Канада схвалила рішення надати Україні 120 мільйонів доларів. Згодом прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо пообіцяв країні кредит на 392 мільйони доларів та летальну зброю на 7,8 мільйона доларів.

Вже 19 лютого відправила до Києва військову допомогу. Привезли гвинтівки, кулемети, прилади нічного бачення та інше озброєння.


Озброєння від Канади / Фото Олексія Резнікова

До речі, 20 січня Канада скерувала фрегат "Монреаль" у води Чорного моря, щоб взяти участь в операції з метою підтримки дій НАТО.

Іспанія та Канада відправили кораблі у Чорне море: дивіться відео

Велика Британія надала Україні чимало зброї

Лондон почав постачати Україні легку протитанкову зброю ще у січні. Таке рішення ухвалили на тлі "загрозливої поведінки Росії".

У цей же день допомога прилетіла в Україну. Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко заявив, що Україна використає зброю виключно з оборонною метою. Зокрема для захисту:

  • наших військ;
  • критичної інфраструктури;
  • мирного населення від будь-яких проявів та дій, які зможуть призвести до ескалації.

Зброя
Велика Британія надала зброю Україні / Фото Міноборони України

Посадовець пояснив, що Україні вже надали 2 тисячі протитанкових гранатометів. Ба більше, міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що стежить за необхідністю розширення обсягу постачання оборонної зброї для України. Міністр не виключив нічого, що могло б допомогти самообороні Києва, включаючи додаткову допомогу.

Ракети для боротьби з російським флотом

Також Велика Британія передасть Україні ракети для боротьби з Чорноморським флотом держави-агресорки. Раніше Лондон та Київ підписали угоду на 1,7 мільярда фунтів стерлінгів для потреб ВМС України.

Договір передбачає спорудження 2 мінних тральників для українських Військово-морських сил.

Чехія також пообіцяла допомогу

Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова 20 січня заявила, що країна готова надати Україні військову допомогу, проте Київ має вирішили та надати перелік зброї та обладнання, яких потребують.

Яна Чернохова 21 січня пояснила, що вже наступного тижня уряд Чехії розгляне документ про передачу Україні артилерійських снарядів.

Чеські ЗМІ написали, що снаряди калібру 152 міліметри – дефіцитні в Україні, тому така допомога доречна.

Нідерланди готові надати зброю

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра 21 січня заявив, що країна відкрита до поставок оборонної зброї в Україну на тлі загрози нападу Росії. Для цього Альянс має подати запит.

Якщо буде запит через НАТО, ми подивимося на нього з розумінням,
– заявив політик.

Проте наразі звернення нема, натомість попередній запит заблокувала Німеччина за підтримки Нідерландів. Причиною було побоювання можливої ескалації.

Водночас Палата представників Нідерландів підтримує оборонну військову підтримку України.

Польща відправить нам ПЗРК Piorun

На початку лютого уряд Польщі офіційно підтримав надання Україні військової допомоги через ескалацію з Росії. Спершу планували надати ПЗРК Grom, та згодом польський уряд вирішив дати нашій державі більш сучасне озброєння – ПЗРК Piorun.

Це сучасна модифікація переносних зенітно-ракетні комплексів Grom. Зброя може вражати цілі на відстані від 400 метрів до 6,5 кілометра.

Німеччина виступає проти зброї для Києва

Під час візиту в Україну 17 січня глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що країна не планує постачати оборонне озброєння Україні. За її словами, ця позиція незмінна.

Ми маємо чітку позицію. Те, що було сказано кількома місяцями раніше, незмінне. Позиція уряду Німеччини стосовно постачання зброї – відома. Це закріплено також у нашій історії,
– повідомила Анналена Бербок.

На ці слова глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що продовжить діалог з країною. Однак після низки скандальних заяв Дмитро Кулеба 23 січня пояснив, що українці "десятиліттями" пам'ятатимуть про відмову Німеччини надати зброю.

Надання зброї Україні Берлін так і не схвалив, пообіцяли лиш надати 5 тисяч захисних шоломів. Щоправда, на тлі нових загроз Німеччина вдалась до іншого важливого кроку – призупинила сертифікацію "Північного потоку-2".

Швеція не надсилатиме Україні зброю

Очільниця МЗС Швеції Анн Лінде 24 січня заявила, що її держава не має наміру постачати озброєння до України. За словами дипломатки, у країні дуже строгі правила щодо експорту зброї. Зокрема, міністерка заявила, що Швеція:

  • підтримує Україну за багатьма позиціями: це і участь у навчанні в секторі безпеки та оборони, проте насамперед шляхом великої допомоги в галузі реформ;
  • готова брати участь у співпраці з питань кібербезпеки, яку обіцяв ЄС, якщо Україна захоче. Та, перш за все, мовиться про "сильну політичну допомогу";
  • не експортує зброю до країн, які перебувають у стані конфлікту.

Країни, які надають підтримку Україні

Які країни надали чи планують надавати допомогу Україні / Інфографіка 24 каналу

Останні новини про російську агресію

  • Президент Росії Володимир Путін 21 лютого офіційно "визнав" фейкові псевдореспубліки на Донбасі. В указах передбачили введення російських військ на Донбас – нібито для миру.
  • Цьому передувало серйозне загострення на Донбасі. Бойовики близько сотні разів на добу зривали "тишу", а також обстрілювали цивільну інфраструктуру.
  • Крім того, Росія стягнула війська вздовж свого кордону з Україною, а також білорусько-українського кордону. Москва обіцяла з 20 лютого відводити свої сили, але цього не сталось.

До речі – Путін ввів війська в ОРДЛО | На цю хвилину: