Так, речниця МЗС Мао Нін заявила, що Китай завжди підтримував зв'язок з усіма сторонами російсько-українського "конфлікту".

Дивіться також Китай розглядає можливість летальної допомоги Росії, – директор ЦРУ

Позиція Китаю щодо зустрічі Зеленського та Цзіньпіна

Відповідаючи на запитання щодо заяви Володимира Зеленського та можливості зустрічі з Сі Цзіньпіном речниця МЗС зазначила, що позиція Китаю щодо "кризи" в Україні "послідовна і дуже чітка".

Суть полягає в тому, щоб закликати до миру та сприяти діалогу та сприяти політичному вирішенню кризи. Ми завжди підтримували зв'язок із залученими сторонами, включаючи Україну,
– сказала Мао Нін.

Зауважимо, що Китай, як і раніше, продовжує називати повномасштабну війну Росії проти України "кризою" та "конфліктом".

Читайте також Війну принесли свої ж: як російські війська щодня знищують жителів Бєлгородщини

Що цьому передувало

24 лютого на пресконференції "Лютий. Рік незламності" президент Володимир Зеленський наголосив, що прагне зустрітися особисто з Сі Цзіньпіном. Також зауважив, що Україна та Китай зацікавлені у збереженні відносин.

Глава нашої держави переконаний, що це принесе користь як Україні, так і Китаю. Ба більше, позитивно вплине на безпеку по всьому світу.

Китай оприлюднив свій "мирний план" щодо війни Росії проти України

  • У лютому Китай запропонував свій "мирний план". Загалом йдеться про 12 пунктів, які, на переконання авторів, повинні закінчити війну Росії з Україною. Переглянути їх можна тут.
  • На пресконференції 24 лютого президент України відреагував на цей "мирний план". Володимир Зеленський зазначив, що у "мирному плані" є пункти, з якими можна працювати.
  • Однак, є пункти з якими глава держави не погоджується. Він впевнений, що не погодиться і весь світ.
  • Попри пропозицію Китаю, Зеленський вважає, що суб'єктом ініціатив може бути лише та держава, на території якої відбувається війна. Президент зазначив, що Україна вже запропонувала формулу миру.

    "Від Китаю це був важливий сигнал, що вони збираються брати участь. Я сприймаю це як сигнал і не знаю, що буде далі. Хочу вірити, що Китай буде на боці справедливого миру. Дуже хочу вірити, що Китай не постачатиме зброю в Росію. Це пункт №1. Я роблю все, щоб не допустити цього. Інакше є ризики, що буде третя світова", – сказав Зеленський.