Інформація про те, що закон повернули у парламент з підписом глави держави, з'явилась на сайті Верховної Ради. Також це підтвердив перший віцеспікер Руслан Стефанчук в ефірі одного з українських телеканалів.

До теми Народовладдя по-українськи: як проводитимуть референдум

Та інформація, яка у мене є – президент підписав. І сьогодні інформація повинна з'явитися на сайті президента,
– сказав Стефанчук.

Це – один із найскладніших законів, – Стефанчук

Стефанчук наголосив, що це – один з найскладніших законів, що розробляла в цьому скликанні Верховна Рада. Саме через це пройшло стільки часу від ухвалення до підписання: довелось звіряти юридичні конструкції та механізми.

Це, мабуть, єдиний закон за всю каденцію Ради ІХ скликання, який мав на меті пройти всю процедуру – разом із громадськими обговореннями, з висновками Венеційської комісії, з консультаціями в українських та зарубіжних експертних колах,
– пояснив віцеспікер.

За словами Стефанчука, українці отримають реальний законодавчий механізм, який підтвердить, що єдиним джерелом влади в Україні є народ.

Епоха народовладдя, – Корнієнко

Глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко вважає, що завдяки цьому закону в Україні почнеться епоха справжнього народовладдя і демократії.

Ідея народовладдя – фундаментальна ідея президента Зеленського і нашої політсили,
– сказав Корнієнко

Крім того, політик додав, що можливість проведення референдумів стосовно ключових питань життя суспільства є в більшості демократичних країн. Наша Конституція теж передбачає таку можливість. За словами глави партії, інструмент референдуму цілком реальний і може працювати протягом десятиліть.

У парламент документ подав Зеленський

Законопроєкт про всеукраїнський референдум у парламент вніс саме президент Зеленський. У першому читанні Рада підтримала документ ще у червні 2020 року, у другому – 26 січня 2021. "За" були 252 нардепи.

Читайте також Зеленський пояснив, чому підписав закон про референдум

Коротко про основні положення закону про всеукраїнський референдум

  • Президент України проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо це не суперечить Конституції.
  • Щоб організувати референдум потрібно зібрати щонайменше 3 мільйони підписів жителів України. Допускає можливість електронних голосувань під час референдуму.
  • Під час референдуму можуть розглянути питання загальнодержавного значення, питання про зміну території України та питання про втрату чинності закону України або окремих його положень.
  • У документі чітко зазначено, що заборонено виносити на референдум такі питання: податків, бюджету та амністії.
  • Питання для національного референдуму мають бути чіткими, а відповіді на них повинні бути "так" або "ні".

Закон про референдум

Головне про закон про референдум / Інфографіка 24 каналу

У парламенті готують законопроєкт про місцевий референдум

Зазначимо, що також президент Зеленський зазначив на необхідності ухвалення закону про місцевий референдум. У парламенті вже працюють над документом. Наразі анонсували також громадські обговорення.