За словами опитаних ексспівробітників ГУР, главу держави вперше поінформовали 15 червня 2020 року під час брифінгу з питань безпеки із керівниками спецслужб.

Читайте також Bellingcat переконує, що історія з вагнерівцями – це українська спецоперація

Володимир Зеленський загалом схвалив операцію, заплановану на 26 червня 2020 року, та попросив підготувати докладний план,
– пишуть розслідувачі.

До слова, цей план було підготовлено та затверджено міністром оборони 1 липня 2020 року.

Хто відповідав за реалізацію проєкту

Відповідали за проєкт два старші офіцери:

  • директор ГУР Василь Бурба;
  • заступник директора СБУ Руслан Баранецький

Вони регулярно проводили брифінги для Володимира Зеленського про хід реалізації "Авеню".

Роль Служби безпеки у спецоперації

Генеральному управлінню розвідки необхідна була допомога Служби безпеки України у складанні короткого списку вагнерівців, які були найбільш важливими для нашої держави.

Для того, що її запросили потрібно було схвалення ОП. Втім, схвалення президента в будь-якому разі було необхідним, оскільки операція викликала б великий політичний резонанс.

Висновки української ТСК: що відомо

  • Народна депутатка від фракції "Слуга народу" Мар'яна Безугла озвучила проміжний висновок парламентської ТСК, створеної, щоб розслідувати справу вагнерівців.
  • Політикиня розповіла, що українські спецслужби у 2018 році провели розвідувальні заходи щодо членів приватних військових компаній з Росії. Серед них була і ПВК "Вагнера".
  • За її словами, заходи зі затримання бойовиків почали планувати лише влітку 2020 року. Вона наголосила, що Володимир Зеленський не скасовував операцію по затриманню.