Зеленський розповів, що зустріч складалася з 2 частин: спершу він спілкувався з Макроном, однак згодом у режимі онлайн під'єдналася і Меркель.

Читайте також Зеленський прибув в Париж: зустріч з Макроном вже розпочали – відео

Про що говорили лідери держав

Ситуація на Донбасі

Підключення Путіна не було, тому складно говорити, що б я йому сказав. Хоча я налаштований, що ми всі 4 поспілкувалися (лідери країн "нормандської четвірки" – 24 канал) про питання безпекової ситуації на Сході України і деокупації наших територій,
– додав глава України.

За словами українського лідера, з Макроном та Меркель він говорив про загострення ситуації на Донбасі. Зокрема, про провал режиму припинення вогню, який діяв з кінця липня 2020 року.

"Цей режим діяв дуже непогано. Була обмежена кількість летальних випадків. Однак зі січня 2021 року ми побачили ускладнення ситуації, збільшення обстрілів", – пояснив Зеленський. Про всі ці випадки він розповів лідерам Франції та Німеччини.

Президент України нагадав також, що від початку 2021 року на Донбасі загинули понад 30 українських захисників – більшість внаслідок обстрілів снайперів окупанта.

Зустріч "нормандської четвірки"

Зеленський розповів, що вірить, що скоро відбудеться зустріч у нормандському форматі. Зокрема, на 19 квітня заплановане засідання радників "нормандської четвірки", на якому обговорюватимуть кластери – покрокове виконання мінських домовленостей.

Президент зазначив, що кожна із 4 країн напрацює свої додатки до цих кластерів, а тоді їх обговорять.

Мені хочеться вірити, що засідання відбудеться і буде результат,
– наголосив політик.

Членство України в ЄС

Також Зеленський повідомив, що Україна створила декларацію, яку можуть підписати країни, які підтримують Київ у прагненні бути членом Євросоюзу.

Декілька країн вже підписали декларацію. Є ті, які обговорюють її. Я запропонував Франції підтримати Україну,
– заявив президент.

Вступ у НАТО

Глава України додав, що з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель він не обговорював питання членства України в Альянсі. "Наша конференція була форматом обговорення питання безпеки на Донбасі й виконання домовленостей, досягнутих на нормандській зустрічі", – пояснив він.

Сторони поспілкувалися про те, що виконує Україна. За словами глави України, "ми люди слова і виконали зобов'язання". Зокрема, мова йде про відкриття КПВВ та обмін полоненими.

Однак з Макроном тему НАТО порушили. Український лідер відчуває підтримку Франції в отриманні Плану дій щодо членства у НАТО.

Я хотів би чути конкретику, коли це може бути. Але це залежить не лише від Франції, але вона грає велику роль у вирішенні цього питання,
– наголосив президент.

У червні 2021 року відбудеться саміт НАТО і там Україна обов'язково зрозуміє, від яких країн є підтримку щодо ПДЧ.

Зустріч Путіна та Байдена

Зеленський зазначив, що готовність прийняти зустріч Байдена та Путіна висловила низка третіх країн, зокрема – Чехія.

Це дуже вчасно і дуже важливо. У будь-якому питанні, коли існує такий діалог, то, як кажуть, гармати мовчать. Мені здається, що це могло б вирішити деякі питання,
– заявив глава України.

Він додав, що інколи, коли такі держави не ведуть діалог, то страждають інші країни. Однак, Зеленський переконаний, якщо Байден та Путін підніматимуть питання України, то це не буде предметним. Адже це слід робити за присутності представників Києва.

Зеленський розповів про деталі розмови з Макроном і Меркель: відео

Зеленський побував у Франції та поспілкувався із Макроном і Меркель: відео