Про прибуття глави нашої держави на саміт ЄС стало відомо 9 лютого близько 11:00. Зауважимо, що вирушив він туди після відвідин Парижа у супроводі президента Франції Еммануеля Макрона.
Читайте також Королівський прийом, зброя, санкції: все, що відомо про історичний візит Зеленського до Британії
"Історичний день для Європи"
Очікується, що Зеленський виступить перед високопоставленими європейськими чиновниками. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала Зеленського на теренах Брюсселю. Вона констатувала, що місто є серцем "європейської родини", до якої, звісно, належить Україна.
Також чиновниця наголосила, що ЄС підтримуватиме Київ, і опублікувала спільне фото зі главою нашої держави.
Урсула фон дер Ляєн, Зеленський та Макрон у Брюсселі / Фото зі соцмереж президентки Єврокомісії
Окрім того, на приїзд українського лідера в Бельгію відреагувала президентка Європарламенту Роберта Мецола.
Історичний день для Європи. З гордістю повідомляємо, що Президент України Володимир Зеленський буде в Європейському парламенті сьогодні вранці (9 лютого – 24 Канал). Він звернеться до людей Європи з Дому європейської демократії,
– написала вона.
Згодом голова Європейської ради Шарль Мішель опублікував спільне фото зі Зеленським. Він лаконічно його підписав, зазначивши, що радий бачити Зеленського вдома – себто в ЄС.
Шарль Мішель вітає Зеленського в Брюсселі / Фотографія зі соцмереж глави Європейської ради
Про приїзд Зеленського в Брюссель писали напередодні ЗМІ
- Слід сказати, що до останнього не було відомо стовідсотково, чи навідається Володимир Зеленський після відвідин Великої Британії та Франції ще й у Бельгію. Однак журналіст видання "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк одним з перших повідомив, що це станеться.
- Водночас, як зазначав радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк, говорити заздалегідь про такі заходи не можна у жодному разі в цілях безпеки.
- Також він зробив заяву, з якої зрозуміло, для чого саме український лідер вирішив виїхати за межі держави. Очевидно, що Зеленський хоче вплинути на європейських чиновників та пришвидшити процес передачі нам озброєння. Зокрема, мовиться про літаки, далекобійні ракети й танки.