Користь України від участі у Східному партнерстві та внесок у безпеку Європи прокоментував президент Володимир Зеленський під час виступу на відеоконференції лідерів Східного партнерства, повідомляє Офіс Президента.

Читайте також Інтеграція України в НАТО та ЄС: скільки українців підтримують

Про користь Східного партнерства для України

Східне партнерство корисне для України, якщо наближає державу до членства в ЄС, наголосив Зеленський. Однак воно не повинне обмежувати амбіції країн.

Комусь достатньо політичного діалогу, комусь – стратегічного партнерства з ЄС, хтось прагне інтеграції до спільного ринку, а хтось, як Україна, вимагає повноправного членства в ЄС,
– заявив Зеленський.

Президент висловив упевненість у можливості спільно подолати сучасні виклики, зокрема наслідки пандемії коронавірусу, за допомогою співпраці країн.

Зеленський також подякував ЄС за макроекономічну допомогу у сумі 1,2 мільярда євро.

Про внесок України у стабільність і безпеку Європи

Зеленський зазначив, що Україна здатна робити внесок у зміцнення стабільності та безпеки в регіоні: брати участь у місіях, військових та безпекових проєктах ЄС.

Свідченням цього є надання Україні статусу партнера розширених можливостей НАТО.

За словами президента, стабільне безпекове середовище, фундаментом якого є суверенітет і територіальна цілісність держав, – головна передумова для реалізації цілей ініціативи Східного партнерства.

Основні цілі ініціативи:

  • зміцнення демократії;
  • впровадження реформ;
  • верховенство права;
  • повага до прав і свобод людини.

На мою думку, ЄС ще не використав повною мірою свій потенціал задля безпеки на Європейському континенті,
– додав Зеленський.

Та наголосив, що розуміє, що Східне партнерство не є інструментом для врегулювання конфліктів. Однак не можна дозволити зовнішнім гравцям надалі дестабілізувати ситуацію в регіоні.

За словами президента, виникнення конфліктів на територіях партнерів зовсім не означає, що соціально-економічні та безпекові проблеми не можуть поширитися й на інші європейські країни.

До теми Столтенберг: Україна наблизилася до НАТО, ставши партнером із розширеними можливостями

Що таке Східне партнерство?

Політика Європейського Союзу, що має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напрямку наявної Європейської політики сусідства.

Що відомо про зустріч лідерів Східного партнерства

  • Вона проходить у форматі відеоконференції.
  • У ній візьмуть участь глави держав і урядів 27 країн-членів ЄС. А також глави держав-учасниць Східного партнерства – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова та України.