Водночас Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Український лідер констатував, що обговорив генсеком Північноатлантичного альянсу багато важливих питань.
Дивіться також Зеленський отримає послання від Байдена у Давосі стосовно стратегії війни, – Bloomberg
Путін є головною причиною конфліктів у світі
Український очільник розпочав промову з нагадування, що повномасштабне вторгнення Росії на територію України триває вже майже два роки. Водночас він зауважив, що з моменту анексії Криму минуло 10 років.
Президент України нагадав, що Владімір Путін підтримує безліч терористичних режимів у світі. За його словами, війна у Сирії досі кровоточить через рішення Путіна довести щось світу.
Насправді один чоловік вкрав принаймні 13 років миру і замінив їх болем та кризами, які впливають на весь світ,
– наголосив Зеленський.
Він також зазначив, що українці розпочали чинити спротив російським окупантам, коли майже ніхто не вірив в Україну. За його словами, усе змінилося, оскільки наразі світ не вірить у Росію.
За словами українського лідера, Путін намагається нормалізувати те, що мало закінчитися у 20 столітті – масові депортації, зрівняння з землею міст та сіл та жахливе відчуття, що війна може ніколи не закінчитися.
Фактично Путін уособлює війну. Ми всі знаємо, що він є єдиною причиною, чому тривають різноманітні війни та конфлікти, і чому всі спроби відновити мир зазнають невдачі. І він не зміниться.Ми повинні змінитися,
– розповів український президент.
Як зазначив Зеленський, Путін є єдиною причиною, чому тривають різноманітні війни та конфлікти. Він закликав світ приєднатися до української "формули миру".
Зеленський обурений тим, що у кожній російській ракеті є критичні компоненти із західних країн, десятки компонентів у кожній ракеті. За його словами, обурливим є той факт, що атомна промисловість Росії досі не під санкціями, попри те, що Путін є єдиним терористом у світі, який захопив АЕС в заручники.
Напрямки агресії Росії поза Україною стають очевиднішими
Володимир Зеленський наголосив, що відповідь Путіна на заклики до миру – це постачання все нових і нових озброєнь із Північної Кореї та Ірану.
Режими, подібні до його, існують, поки ведуть війни. І ми - ми всі у вільному світі – існуємо доти, доки можемо захистити себе. Якщо хтось думає, що йдеться лише про Україну, то глибоко помиляється,
– запевнив Зеленський.
Український лідер також сказав, що "друзі" Путіна в КНДР та Ірані використовують його божевілля, поки у нього все ще є технології та ресурси, щоб їм заплатити.
Водночас Володимир Зеленсьий розповів, що раніше Україну закликали "не загострювати" конфлікт. За його словами, після початку повномасштабної війни ніщо так не зашкодило, як ця концепція.
Зеленський зазначив, що багато хто побоювався наслідків, якщо Україна отримає далекобійну зброю. В результаті Росія лише зазнає більших втрат, оскільки "Патріоти збивають усе". Він сказав, що два дні тому ми довели, що Україна може уражати навіть дуже цінні російські військові літаки, які раніше ніхто не збивав.
Зеленський про "заморожений конфлікт"
Український лідер наголосив, що 2024 рік повинен стати вирішальним. Президент не хоче "задовольнятися істиною", що будь-який заморожений конфлікт може розгорітися знову.
Нагадаю, що після 2014 року були спроби заморозити війну на Донбасі. Були дуже впливові гаранти цього процесу – тодішня канцлерка Німеччини, тодішні президенти Франції. Але Путін – хижак, який не задовольняється замороженими продуктами,
– запевнив Зеленський.
Водночас український президент наголосив, що Україна нарощує виробництво зброї.
Зеленський у Давосі: коротко
- Український лідер провів зустріч з державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Вони обговорили подальшу оборонну співпрацю між Україною та Сполученими Штатами Америки. Зеленський наголосив, що протиповітряна оборона та далекобійні спроможності є "особливо важливими для нашої держави".
- Водночас Зеленський обговорив зі Столтенбергом ситуацію на полі бою, оборонні потреби України, подальше посилення української системи ППО, підготовку саміту НАТО у Вашингтоні. Також було порушено питання щодо роботи з партнерами над безпековими угодами в межах декларації G7, які діятимуть до вступу нашої держави в НАТО.