Так, у документі "Реакція Європи на триваючий російсько-український конфлікт" у вигляді діаграми перераховані "оціночні позиції" 38 європейських урядів у відповідь на прохання України про військову допомогу. Там можна побачити, що Сербія відмовилася проводити навчання українських військових, але зобов'язалася надати летальну допомогу або вже надала її.
До теми Міноборони Британії вперше відреагувало на інформацію про "злив секретних документів"
Сербія зголосилася надати Україні летальну зброю
У діаграмі вказано, що Сербія має політичну волю і військову спроможність надавати зброю Україні в майбутньому. Відповідний документ датовано 2 березня і закріплено печаткою Об'єднаного комітету начальників штабів.
Якщо цей документ є достовірним, то він або показує дволикість Вучича щодо Росії, або він перебуває під величезним тиском з боку Вашингтона щодо постачання зброї в Україну,
– вважає експерт з питань Східної Європи Джеймстаунського фонду Януш Бугайський.
Глава Міноборони Сербії Мілош Вучевич спростував інформацію, що Сербія постачає зброю Україні. Він наголосив, що Сербія не постачає зброю ні Україні, ні Росії, ані третій стороні, яка пов'язана з війною. У Белграді вважають, що хтось хоче дестабілізувати Сербію і втягнути її в конфлікт.
Вучич розповів, чи постачає Сербія зброю Україні та Росії
Нагадаємо, що нещодавно президент Сербії Александар Вучич заперечив повідомлення про постачання сербських боєприпасів Україні чи Росії. Він назвав тих, хто стверджує протилежне, "брехунами".
За словами Вучича, жодної одиниці сербської зброї чи боєприпасів не було продано ні Росії, ні Україні. Також він вважає, що тим, хто стверджує протилежне, повинно бути соромно, "оскільки вони завдають шкоди Сербії".
Зауважимо, що 7 квітня з'явилися засекречені військові документи щодо розбудови армії України напередодні анонсованого контрнаступу. Міноборони США вже проводить заходи, щоб визначити як і кому поширюється "злита" інформація і що вона може містити.