Про це 24 Каналу заявив політолог Олег Саакян. За його словами, це завдає репутаційних ударів, приховує певні потенціали та можливості. Зазначимо, що "секретні документи" в мережі з'явилися 7 квітня.

Дивіться також "Злиті" документи про український контрнаступ: що відомо про російський фейк та як реагує Київ

"Ми не знаємо, де там підроблені, де не підроблені. Але якась частина цих документів має правдивий характер. Відповідно, вони так чи інакше викривають певні елементи", – заявив політолог.

Він зауважив, що неважливо, скільки документів потрапило в публічний простір.

"Відповідно, це дискредитує всі ці дані, адже зрозуміло, що той, хто викидав ці документи, він вже ці дані знав", – сказав Олег Саакян.

Утім час вже минув і, на його думку, Україна вже значно змінила ситуацію з підготовкою контрнаступу.

І взагалі з воєнною ситуацією. Вона дуже динамічно змінюється. Тому, слава Богу, по сучасних планах і сучасних сценаріях. Я думаю, що тут вже змінилося достатньо серйозно, щоб ворог не міг зорієнтуватися і знати,
– припустив він.

Сенсацій не було

Політолог переконаний, що дані щодо зброї та оцінок США, не настільки серйозні. Мовляв, навіть в експертних колах багато чого з цієї інформації не є дивиною.

"Вона обговорювалася. Частина з того, що там зазначається, – це далеко не повна картинка. Інколи складається враження, що це не зовсім правильна картинка, дійсно. Там, найімовірніше, дезінформація", – припустив він.

Саакян зазначив, що для тих, хто реально займається цією проблематикою, немає жодних здивувань.

"Якщо нема ніяких здивувань для експертів, то я думаю, що все-таки російська розвідка й російські аналітики так чи інакше ці сценарії також прораховували", – зазначив він.

На його думку, серед "витоку" даних не було серйозного "відкриття" для росіян.

Чи змінить "витік" документів плани України: дивіться відео

Постійні зміни

Олег Саакян наголосив, що плани контрнаступу змінюються динамічно весь час. Мовляв, усе залежить від того, як розвивається ситуація й від того, які поставки зброї є, яких немає, які є об'єми. А також на що Україна може розраховувати, а на що – ні.

Те, що коригування планів відбувалося, як випливає з документів, воно відбувалося не через те, що документи були викинуті,
– сказав він.

А, мовляв, через те, що там були різні оцінки стосовно спроможностей Заходу допомогти Україні.

"Реальної допомоги, яка надійшла, між очікуваннями України можливостей і тим, що в результаті ми маємо – де-факто можливості. І це із запізненням приблизно на місяць. Навіть на півтора-два", – зауважив він.

Саакян додав, що нині ситуація є дещо інакшою, ніж тоді.

"І я не думаю, що цей "злив" даних впливає бодай якимось значним чином на те, коли відбудеться контрнаступ", – сказав він.

На його думку, він більше залежить від погоди.

Що відомо про "витік документів"

  • У соцмережах з'явилися нібито "секретні документи", в яких є плани США та НАТО щодо розбудови ЗСУ перед контрнаступом.
  • Військові аналітики припускають, що, ймовірно, деякі розділи документів змінили. Там завищені оцінки втрат українських військових та занижені оцінки загиблих росіян.
  • Водночас у документах немає конкретних планів бойових дій. Але там є інформація про потреби ЗСУ станом на 1 березня.
  • Речник Головного управління розвідки Андрій Юсов переконаний, що цей "злив документів" може бути російською ІПСО. Усе, щоби завадити контрнаступу та зірвати постачання допомоги від союзників.
  • Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк вважає, що до цього причетна російська розвідка. На його думку, так росіяни намагаються зірвати контрнаступ ЗСУ.
  • Аналітики CNN, посилаючись на офіційних осіб, стверджують, що цей ймовірний "витік документів" змусив Пентагон обмежити доступ до певних даних. А Україні нібито довелося змінити плани у війні проти Росії.