Про це 24 Каналу розповів боєць ЗСУ і журналіст Тарас Березовець. За його словами, захисники йдуть широким фронтом, тому просуваються повільно.
До вашої уваги Потужні удари та просування ЗСУ, провали окупантів: карта бойових дій на 28 червня
"Перша лінія з трьох, які обладнав противник, базується на принципі "опорників" – опорних пунктів. Їх розбираємо за допомогою артилерії, потім туди вводимо важку бронетехніку, а після цього заходять підрозділи піхоти", – пояснив Березовець.
Хоч така стратегія не гарантує швидкого просування, вона ефективна з кількох причин:
- дає змогу уникнути оточення;
- зменшує втрати особового складу;
- обмежує можливості противника перекидати резерви;
- дає можливість потім маневрувати.
"Коли ви йдете широким фронтом, противник ніколи не знає, де ви його прориватимете на третій лінії оборони", – зазначив Березовець.
ЗСУ просуваються також на Сході
Крім Запорізького напрямку, українські військові мають успіхи також на східних теренах, зокрема на Бахмутському напрямку. ЗСУ повертають ті території, які противник захопив кілька місяців тому. Як відомо, ворог відвів звідти свої найбоєздатніші підрозділи, зокрема вагнерівців.
ЗСУ просуваються на фронті: дивіться відео
"Треба налаштуватись на довгий марафон. Цей наступ триватиме від трьох до п'яти місяців, залежно від ситуації та погодних умов", – підсумував Березовець.
Наступ ЗСУ триває: останні новини
- Сили оборони продовжують контрнаступ задля деокупації всіх українських територій. Водночас наша держава ще не використала основні резерви, а деякі успіхи воїнів поки що тримають у таємниці.
- Міністр оборони Великої Британії відзначив успіхи української армії. За словами Бена Воллеса, нашим бійцям вдалося відвоювати більше територій цього літа, аніж окупантам захопити взимку.
- Зокрема, заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила 26 червня, що Сили оборони повернули Рівнопіль під наш контроль. Разом з ним знову вдома вже дев'ять населених пунктів на Донеччині та Запоріжжі.