До громадських активістів цього разу приєдналися політики з різних опозиційних сил, про це повідомляє "Sputnik Грузія".
Щоб знати більше: Ляпас по обличчю грузинської історії: що пишуть світові ЗМІ про протести у Тбілісі
Натомість у мітингах перед будівлею парламенту, де основною частиною протестувальників була молодь, яка намагається дистанціюватися від конкретних політичних сил.
"Марш свободи" у Тбілісі / Джерело: sputnik-georgia.ru
Також в акції окремими колонами беруть участь прихильники колишньої правлячої партії "Єдиний національний рух" і партії "Європейська Грузія – рух за свободу".
Ситуацію контролюють правоохоронці/ Джерело: sputnik-georgia.ru
Рух у центрі столиці Грузії перекритий, оскільки протестувальники зайняли більшу частину проспекту Руставелі.
Опозиційні політики на протестах/ Джерело: sputnik-georgia.ru
Учасники акції несуть не лише прапори Грузії, але й України та Євросоюзу. Окрім того, тримають плакати з закликами до глави МВС піти у відставку. Опозиція вимагає відставки Гахарія як відповідального за дії правоохоронців в ніч на 21 червня.
У Грузії нові протести: відео
"Марш свободи" у Тбілісі6 відео
Що відомо про антиросійські протести у Грузії?
- Акції розпочались увечері 20 червня. Людей обурила поведінка російських політиків. Зокрема, депутат Держдуми РФ від Комуністичної партії сів у парламенті на місце спікера і відкрив засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я російською мовою.
- Активісти вимагали від росіян вибачень, згодом – відставки голови грузинського парламенту Іраклія Кобахідзе, очільника МВС Георгія Гахарії та керівника Служби безпеки Грузії Вахтанга Гомелаурі.
- Опісля протестувальники штурмували парламент, поліція застосувала проти них сльозогінний газ і гумові кулі. Постраждали близько 240 осіб.
- Наступного дня мітинги відновились з новою силою. Багатьох активістів затримали, однак це не зупинило протестні настрої. Владі довелось виконати одну із вимог протестантів – голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що піде у відставку.
- Окрім того, парламентарі пообіцяли провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою із нульовим виборчим бар'єром.
- Згодом у МВС відсторонили від виконання службових обов'язків 10 поліцейських, які брали участь у розгоні протестів біля будівлі парламенту 20-21 червня.
- Генпрокуратура Грузії відкрила проти них справу за статтею про перевищення службових повноважень із застосуванням насильства під час протестів.
- Через кілька днів у Тбілісі міський суд звільнив з-під варти всіх затриманих під час протестів в ніч на 21 червня.
Антиросійські протести у Грузії: дивіться відео