Щоб убезпечитися в Чорному морі після постійних обстрілів дронами, росіяни розосередили своє корабельне угруповання. Про це заявила речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк у телемарафоні, передає 24 Канал.

Дивіться також Вибухи на мостах в районі Чонгара та Генічеська: все, що відомо про атаку ЗСУ

Що цей крок дасть Росії

За словами Наталії Гуменюк, росіяни "колись вважали безпековим" для себе Чорне море. Але не тепер: після атак безпілотниками доводиться ховатися. Тому російські кораблі, підхопивши "невеличку паніку", маневрують у морі та не скупчуються в одному місці – сподіваються, що так у них складніше влучити.

Нині у Чорному морі 10 російських кораблів, 1 в Азовському, а ракетоносії заведено в пункти базування.

Чи будуть нові обстріли з моря

Окупантам "потрібно переспорядження" після останньої масованої атаки 5 серпня. Зараз ситуація стабільна, та не можна втрачати пильність. Росіяни можуть стріляти просто з бухт, а не тільки вийшовши у море, тому після оголошення сигналу повітряної тривоги слід іти в укриття.

Дивіться також Уже є перші наслідки: як атаки на корабель "Оленегорський горняк" та танкер Sig вдарили по Росії

Головне про атаки дронами по російських кораблях

  • У порту Новоросійська 4 серпня від удару морським дроном похилився великий десантний корабель "Оленегорський горняк". Його кумедна назва і "постава" викликали хвилю мемів у мережі. Люди жартували, що він "стоїть рівно, але є нюанс".
  • Нафтовий танкер SIG у Керченській протоці 5 серпня також став ціллю дронів. Він перебував під американськими санкціями й міг перевозити паливо для потреб російських окупантів. Інститут вивчення війни вважає, що удари дронами по російських кораблях – частина ширшого плану.
  • Володимир Зеленський заявив: Росія до кінця війни залишиться без кораблів, якщо атакуватиме українські порти. А Міністерство оборони України після російської ракетної атаки 5 серпня написало "у цю гру можна грати удвох".