Про це 24 Каналу розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, зауваживши, що цю ідею було б корисно запровадити для всіх чоловіків, які придатні до несення військової служби. Це буде потрібним, якщо в Україні таки скасують строкову службу.

До теми Як у новому законі про мобілізацію вирішується питання піклувальників осіб з інвалідністю

3 місяці базової та 2 місяці фахової підготовки – оптимальний термін, аби резервіст був готовий у майбутньому в разі потреби захищати країну. В Україні достатньо полігонів, де можуть навчати і солдатів, і офіцерів.

Ворог нікуди не зникне

Як наголосив Тимочко, найімовірніше, міжнародні партнери можуть допомогти готувати Україні резервістів. Крім того, можна налагодити деякі навчання навіть на базі симуляторів. Зокрема, й операторів безпілотників. Також на симуляторах можна навіть навчати теорії водіння танків тощо.

Головне, що бажання було. Ворог він нас нікуди не зникне. Хай зменшиться. Але поки є Росія, навіть сегментована… Частина Росія завжди мріятиме про "вєлікую Расію". Будуть тероризувати; робити прикордонні конфлікти. Навіть після перемоги людей треба готувати,
– сказав Тимочко.

Будь-який ворог, який бачитиме, що в Україні є сильно готове до бойових дій населення, навряд чи ризикне атакувати. Також готувати резервістів надзвичайно важливо, аби вони перейняли теперішній безцінний досвід, який мають наші захисники.

Мобілізація в Україні: коротко

  • В Україні досі не ухвалили новий закон про мобілізацію. Робота над цим документом триває у Верховній Раді. Кого можуть призвати у березні 2024 року – читайте в матеріалі 24 Каналу.
  • Відомо, що мобілізації підлягають громадяни, які можуть виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років. В Полтавському обласному ТЦК розповіли, де вони переважно виписують повістки.
  • В уряді планують ввести зміни до системи бронювання громадян від мобілізації. Що може змінитися – читайте на сайті 24 Каналу.