Цивільні громадяни були вбиті окупантами під час бойових дій біля Бучі, повідомляють правоохоронці.

Важливо Наказував вбивати мирних жителів Київщини: російському командиру повідомили про підозру

21 травня слідчі та криміналісти поліції Київщини провели ексгумацію тіл. Експертиза встановила, що в кінці лютого під час обстрілів на власному подвір'ї загинула літня жінка, а на початку березня окупанти вбили і її 27-річного онука. Родичі поховали загиблих на місцевому кладовищі.

Станом на сьогодні поліцейські Київщини вже виявили та оглянули 1290 тіл громадян, які загинули під час бойових дій в області. Правоохоронці продовжують розслідувати воєнні злочини окупантів.

Біля Бучі виявили ще двох вбитих окупантами мирних жителів / Фото поліції Київщини

Звірства окупантів на Київщині: головне

  • Частина Київської області майже місяць перебувала під окупацією російських загарбників, які вбивали, катували та ґвалтували місцеве населення. Загалом жертвами росіян стали понад 1 200 мирних людей.
  • На початку травня СБУ вдалося встановити особи майже 900 окупантів, які чинили злочини проти мирного населення на Київщині. Декільком російським солдатам та офіцерам вже оголосили підозру. Зокрема, є перші вироки – шестеро російських військовополонених вже отримали терміни від 8 до 15 років.
  • Після деокупації регіону люди почали самі повідомляти про звірства росіян. Так, на гарячу лінію з надання психологічної підтримки надійшло понад 400 дзвінків з історіями сексуального насильства росіян. Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова наприкінці квітня.

Днями з'явилися нові докази звірств, які коїли російські окупанти, поки їх не вибили з Київщини. Зокрема, оприлюднили відео очевидців, на яких видно момент, перед тим, як розстріляли полонених. Оприлюднили ці кадри 19 травня в матеріалі The New York Times. Журналісти видання також показали фото місця, де після запису відео виявили тіла 8 вбитих чоловіків.

Страта чоловіків, про яку мовиться, сталася 4 березня. На записах камер спостереження з міста помітно, що чоловіків практично гнали до місця вбивства колоною. Один військовий йшов збоку біля першого полоненого. Люди були зігнуті й трималися за пояс того, хто попереду.

Буча одразу після звільнення від росіян: дивіться відео