Раніше 24 канал повідомляв, що російський актор Анатолій Пашинін, який брав участь війні на Донбасі у складі Української добровольчої армії, заявив про загрозу з боку українських спецслужб. Крім того, він зазначив, що також прослуховують його телефон.

Читайте також: Відомий російський актор Пашинін розповів, чому пішов воювати за Україну на Донбас: реакція РосТБ

Такі слова Пашиніна прокоментував командир 8-го батальйону УДА, де служив актор, Андрій Гергерт, передає "Обозреватель".

Як вважає він, логічно, що СБУ слухає усіх і все, тим більше бійців на передовій, і нічого в цьому поганого немає, оскільки бувають різні ситуації.

Водночас військовий підкреслив, що до Пашиніна може бути пильніша увага через те, що він досі є громадянином Росії. Щоправда, зауважив Гергет, загрози з боку актора він не бачить.

Водночас один із керівників УДА припускає, що спецслужби можуть здійснювати подібні заходи з профілактичною метою.

"Пашинін воював у підрозділі до двох місяців, а як інформаційний привід –так, він вже рік часу. Він – звичайний боєць, не якийсь екстраординарний, і, наприклад, він на передовій був один місяць, а хлопці по три роки вже, як його охарактеризувати? Був чоловік, приїхав із доброї волі, сказав, що хоче воювати. Так, будь ласка, нехай воює. Він більше користі приносить в інформаційній площині для боротьби з РФ", – вважає командир.

Крім того він зазначив, що зараз Пашинін не перебуває на передовій, а є "у Києві, піднімає якусь революцію, рятує там усіх".

Читайте також: Російський актор-боєць АТО Пашинін заявив про "культурний геноцид" в Україні

Думаю, СБУ почало перевіряти Пашиніна, напевно, через заяви, які він там робить, що "все в Україні пропаще, що українці – це недолюди"... Або як він там говорив. Був би я СБУшником, я б сам за нього взявся. До людини, яка таке меле, виникають запитання. Якщо ти воював за цю землю, то яке ти маєш право так поводитися. Він по дуже слизькому льоду ходить. Коли ми були його основою, його охороною – це було одне, а коли нас не буде поряд, подивимося, як він впорається. Зараз ми не збираємося захищати його у боротьбі з СБУ. Він звичайно має право говорити, це його вибір, ми – добровольці, але має бути межа. Він має право діяти, як вважає за потрібне, але й повинен за це відповідати",
– підсумував Гергерт.

Хто такий Анатолій Пашинін? Народився він у 1978 роі у Світловодську Кіровоградської області. Тривалий час працював і жив у Москві. Українцям є відомим завдяки участь у багатьох російських фільмах і серіалах, серед яких найпопулярнішими є "Грозові ворота", "Ми з майбутнього", "МУР. Третій фронт", "Ундіна", "Next 2", "Чоловіча робота 2". Під час подій на Майдані переїхав у Запоріжжя до батьків. У 2017 році став добровольцем ЗСУ.