Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Василь Мокан.
Читайте також: Через торгові "розбірки" між США і Китаєм страждає російський рубль
В Кремлі зайняли вичікувальну позицію через можливу зустріч Трампа і Путіна, а також наближення президентських виборів в Україні. Москва розраховує на зміну влади в Україні, відповідно, Росія змінюватиме свою тактику і стратегію,
– зазначає Мокан.
За словами політолога, складно говорити, наскільки США готові "ділити" світ із Росією. Багато що залежить від того, яку позицію займе Росія щодо Китаю, який є основним економічним суперником США. Як це вплине і змінить баланс сил у світі.
Щодо України, то не варто покладати особливих надій на цю зустріч. Поступки з боку США можуть бути, якщо Росія дасть гарантії по Сирії, КНДР. Але, говорить політолог, навряд чи внутрішній істеблішмент США дасть Трампу мандат і погодиться на домовленості, які йтимуть врозріз з офіційною позицією Вашингтона.
"Найбільш пріоритетним сценарієм перемовин Трампа і Путіна залишиться тиск Заходу щодо миротворців, а також лобіювання цього питання Україною. Причому миротворці розглядаються не як класична місія ООН, а як сили, які здатні забезпечити міжнародну тимчасову адміністрацію в ОРДЛО, роззброєння проросійських колаборантів і проведення виборів", – наголосив Василь Мокан.
Як відомо, нещодавно прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що Путін і Дональд Трамп під час останньої телефонної розмови обговорювали проведення двосторонньої зустрічі. Вона може відбутися у Відні. Це вже буде третя зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна. До цього президенти США та Росії зустрічалися минулоріч в липні в німецькому Гамбурзі на полях саміту G20 і в листопаді у В'єтнамі у рамках саміту країн Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.
Читайте також: Звільнити Сенцова: чи відпустить Путін українського бранця?