Як зауважив Рабінович під час спілкування з журналістами, Медведчук уже був і віце-спікером (ВР III скликання, 9 липня 1998 рік – 1 лютого 2000 рік), і першим віце-спікером (ВР III скликання, 1 лютого 2000 рік – 13 грудня 2001 рік).

Зверніть увагу! Медведчук у парламенті – загроза нацбезпеці України, – Данилюк

"З цієї причини ні Медведчук не висуватиме свою кандидатуру, на наша партія не буде його висувати, він зосередиться на партійній роботі", – додав Рабінович.

Щодо комітетів, на які у новій Раді претендує "Опоплатформа", то це, за словами Рабіновіча, бюджетний комітет, регламентний комітет і комітет з питань свободи слова. Крім того, ця полсила пропонує повернути комітет з питань молоді та спорту та комітет, що займатиметься питаннями Донбасу.

Що відомо про "Опозиційну платформу – За життя"? Наприкінці 2018 року "Опозиційний блок", більшість якого складають колишні "регіонали", розколовся на дві частини, зокрема з нього вийшло оточення Бойка-Льовочкіна. Згодом останні разом із Вадимом Рабіновичем і кумом Путіна Віктором Медведчуком створили нову політсилу, що отримала назву "Опозиційна платформа – За життя".

За нетривалий час з моменту свого створення ця політсила відзначилася не однією антиукраїнською заявою. Крім того, її лідери Віктор Медведчук і Юрій Бойко щонайменше тричі літали до Москви на перемовини з російським прем'єром Дмитром Медведєвим. Також Медведчук періодично зустрічається з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Важливо! Віктор Медведчук: хто він та як з'явився в українській політиці

Медведчук у президії Ради: історія питання

Відповідно до результатів останніх парламентських виборів, монобільшість у парламенті отримала пропрезидентська партія "Слуга народу" – 254 місця. Відтак, ця політсила має право формувати президію парламенту. На посаду спікера вони висунули Дмитра Разумкова, а на посаду віце-спікера – Руслана Стефанчука.

Щодо ще одного місця раніше Разумков заявляв, що в цьому кріслі вони хочуть бачити представника опозиції. Однак, яка хто саме з опозиціонерів це буде він не уточнив. Адже на це місце претендують як "Опозиційна платформа – За життя", так і права "Європейська солідарність" п'ятого президента Петра Порошенка.

Цікаво! Опозиція нового складу Ради: хто увійде і який матиме вплив

Оскільки "Опоплатформа – За життя" посіла на виборах другу сходинку та отримала 43 місця, у суспільстві почалися розмови що посаду віце-спікера може зайняти один із лідерів цієї політсили – Віктор Медведчук. Однак, сам Разумков заявив, що за кандидатуру Медведчука не голосуватиме.


скільки місць у раді отримають партій переможці виборів до ради
Скільки місць у парламенті отримають партії-переможці / Інфографіка 24 каналу

Не бачив Медведчука у новій Раді й політолог Олексій Мінаков. Як пояснив експерт у ефірі 24 каналу, посада віце-спікера – це результат домовленостей, але оскільки опозиції у новому парламенті буде роз'єднаною, то її не зможуть узгодити.

Медведчук – токчисна фігура в усіх аспектах для більшості депутатів нового складу парламенту,
– додав Мінаков.

Що відомо про Віктора Медведчука? Він є кумом російського президента Володимира Путіна. Також Медведчука знають, як засновника та керівника руху "Український вибір" і співголову партії "Опозиційна платформа – За життя". Разом з останніми політик потрапив у нову Раду.

Упродовж останнього року Медведчук через свого бізнес-партнера Тараса Козака придбав три українські телеканали – "112 Україна", News One і ZIK, Після цього в їхньому ефірі постійно почали тарнслювати проросійську риторику Медведчука.

Вперше про Медведчука у негативному ключі заговорили ще у середині 1980-х – тоді він "захищав" у суді справу українського дисидента та письменника Василя Стуса. Більшість істориків дотримується думки, що саме завдяки Медведчуку митець потрапив на 10 років до таборів суворого режиму та згодом помер у тюремному карцері.

Хто такий Віктор Медведчук: дивіться відео 24 каналу

Дивіться відео: як минуло підготовче засідання новообраних нардепів