Зважаючи на такі перестановки, можна припустити, що у цьому протистоянні перемагає міноборони. Про це 24 Каналу розповів журналіст "Донбас. Реалії" Олександр Демченко. За його словами, цими перестановками Владімір Путін демонструє модель управління, яку він успадкував від Сталіна.
Зверніть увагу Реванш класичного генералітету, – Подоляк пояснив, чому Герасимов замінив Суровікіна
Журналіст зазначив, що Путін використовує сталінський метод управління: підносити когось одного, хто має контроль над збройними угрупованнями чи взагалі над армією, і ставити його вище за інших.
"Проте це для того ж Путіна небезпечно", – вважає Демченко.
Навіщо Путін розжалував Суровікіна: дивіться відео
Російська армія виявилась малоефективною
На його думку, очільнику Кремля потрібно створювати певні противаги, розмежовуючи сфери впливу над армією.
Російська армія не дуже добре себе проявила в останні часи в Україні – продемонструвала свою не високу ефективність. Проте вона залишається величезною потугою,
– наголосив він.
Журналіст "Донбас. Реалії" припустив, якщо в Росії відбуватимуться якісь неконтрольовані процеси чи зміни, тоді Путіну чи взагалі кремлівській верхівці доведеться на когось "спиратися".
"А "спиратися" на ту чи іншу групу, яка має силу і зброю, якраз той вихід, який, мабуть, бачать в Кремлі", – зауважив там Олександр Демченко.
Ротація у військовому командуванні в Росії: важливо
- В Інституті з вивчення війни вважають, що пониження Суровікіна на користь Герасимова – це, ймовірно, частково політичне рішення.
- Призначення Валєрія Герасимова командувачем окупаційних військ, на думку британської розвідки, може означати зміну підходу диктатора Путіна до ведення війни. А ще це означає визнання Росією однієї великої помилки.
- Розжалування Сєргєя Суровікіна з посади командувача так званої СВО свідчить про те, що його було призначено "крайнім" за вихід окупантів з Херсону. На думку військового експерта Романа Світана, Суровікін взяв на себе весь негатив, і тепер його сховали, щоб негатив не розповсюджувався на нові дії командування.