Чому президент не поспішає її надавати для 24 Каналу пояснив Павло Клімкін – дипломат, міністр закордонних справ України (2014 - 2019). Він також розкрив, чому зараз затримується така важлива військова допомога для України.

Дивіться також Шанси зросли: коли можна очікувати ухвалення фінансової допомоги від США

В чому головний конфлікт за кошти в США

Республіканці обґрунтовують свою вимогу плану бажанням виборців. Однак Клімкін зауважив, що виборці республіканців насправді переважно не є фанатами міжнародної політики і глядачами національних телеканалів, а живуть своїм буденним життям.

Але для республіканців дуже важливо сказати: "Так, Україна отримала десятки мільярдів доларів для того, щоб досягти перше, друге, третє; ці гроші будуть спрямовані саме на це, будуть під американським контролем, те, що називається словом підзвітність,
– пояснив дипломат.

Однак в України з цим наразі все нормально, натомість для американців важливо у власні руки отримати таку "зброю" – план, куди рухається Україна, що для цього потрібно і для чого.

Водночас для американської адміністрації це має і зворотній бік. Як тільки республіканці отримають подібний документ, навіть якщо він буде конфіденційним, однак в разі невідповідностей до цієї стратегії, вони обов’язково використають це проти адміністрації президента. Саме тому формулювати це адміністрація наразі не хоче, до того ж, крім подібного бумерангу від республіканців, це ще й звужує можливості для будь-яких політичних маневрів.

На якому етапі зараз ухвалення рішення про фінансову допомогу від США

  • Баталії в американському конгресі зосереджені навколо виділення 106 мільярдів доларів для України та Ізраїлю. Президент Джозеф Байден виступив із закликом виділити ці кошти на користь воюючих держав, натомість лідери партій досі не наважились на це.
  • Західні видання пишуть, що конгрес США наблизився до угоди щодо безпекового пакету і вже до 14 січня можуть опублікувати його текст.
  • Зазначається, що головним контраргументом проти ухвалення фінансової допомоги є рішення про захист кордону США з Мексикою. Спікер палати представників Майк Джонсон вважає, що лише після захисту власних кордонів можна переходити до захисту чужих.