Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко прокоментував слова президента 24 Каналу. Він наголосив, що минулого року Україна продемонструвала неабиякі успіхи на Чорному морі, що побачив увесь світ.
До теми Основна битва розгорнеться у Криму і на Чорному морі: Зеленський розповів про плани на 2024 рік
Водночас якби Україна мала далекобійні ракети, зокрема Taurus, могла б завдати удару і по військовому аеродрому "Бельбек", і по Кримському мосту.
Для нас дуже важливо отримати їх хоча б від 100 штук. Це дало б нам певний вогневий потенціал, щоб виконувати певні завдання. 100 штук – це приблизно 20% наявних. Я думаю, це щонайменше те, що може нам безпосередньо передати Німеччина,
– зазначив Мусієнко.
Крім того, потрібні ATACMS і SCALP EG/Storm Shadow.
Ракети – частина комплексної стратегії
Маючи далекобійні ракети, українські військові можуть виконувати два важливі завдання.
По-перше, знищувати потенціал ворога в тилу, не давати йому можливості перегруповувати, доукомплектовувати свої підрозділи, проводити ротаційні заходи й поновлювати наступальні дії.
По-друге, завдавати ударів по Криму, щоб ізолювати півострів і продовжити війну на Чорному морі.
Далекобійні ракети для України: останні новини
- Після масованої російської атаки по Україні 2 січня в Бундестазі закликали негайно передати ракети Taurus Києву. Як відомо, головне занепокоєння Німеччини полягає в тому, що її ракети можуть прилетіти по території Росії.
- Американські ракети ATACMS уже є на озброєнні українських військових, але лише модифікація на 160 кілометрів. Ними захисники атакували російські аеродроми в окупованих Бердянську й Луганську.
- Крім того, Україна має ракети Storm Shadow/SCALP, але не балістичні, а крилаті. Можливо, якоюсь із них уразили російський ВДК "Новочеркаськ" у Феодосії.