Поліцейського кілька разів просили розмовляти із громадянами державною мовою, однак той принципово відмовлявся виконувати цю вимогу.
Читайте також Удар у серце дракона, – Арестович пропонує перейменувати українську мову
Колеги стали захищати правоохоронця
Інші поліцейські не зробили зауваження правоохоронцю. Натомість вони почали захищати його аргументами нібито можна спілкуватись і російською. Вони казали "а де в законі написано таке…".
Депутат Хмельницької обласної ради Віктор Бурлик зазначив, що це зазначено в законі про забезпечення функціонування української мови як державної.
Відповідно до цього ж закону є ще категорії громадян, які повинні розмовляти державною мовою, і якщо ці категорії порушують вказані вимоги, то до них потрібно викликати поліцію. Питання риторичне як би відреагували "герої" цього відео, якби вони приїхали на такий виклик,
– наголосив Бурлик.
Що відомо про схожі випадки
- У Харкові продавчиня продуктового кіоску "Колосся. Долина смаку" відмовилася обслуговувати клієнтку українською мовою і заявила, щоб та "котилася до Бандерштадту". Жінка стверджувала, що "вона росіянка, приїхала з Росії, і що ніякої української тут не буде". Згодом продавчиню звільнили.
- У Києві працівниця IT-компанії у своєму інстаграмі написала, що вона не переварює української мови. Їй не сподобалося те, що від 16 липня набувають чинності нові норми закону про мову. Дівчину звільнили.
- Працівниця відділу кадрів компанії Columb Trade потрапила у гучний скандал через відмову дівчині у працевлаштуванні через мову. За декілька днів вона попросила вибачення і зізналася, що винна.
Що робити, якщо не хочуть обслуговувати українською / Інфографіка 24 каналу