Самопроголошена "влада" вбиває, викрадає і катує людей, проводить обшуки. Також вона забороняє діяльність представницьких органів корінних народів та знищує свободу слова, щоб зламати спротив у Криму.

До теми Ідеологія "русского мира" руйнується: хто такі корінні народи України

В Офісі Президента повідомили, що 9 серпня Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день корінних народів. Держава вкотре звертає увагу міжнародної спільноти на необхідність активно боротися за повернення Криму.

Також в ОП додали, що демократичні країни, які поважають права людини, приєднаються до роботи Кримської платформи. Вона об'єднуватиме національні та міжнародні зусилля на шляху до деокупації півострова та захисту прав його корінних народів.

Як захищають кримськотатарський народ

Україна прагне звільнити Крим та захистити корінні народи від переслідувань. Тому 26 лютого 2020 року Володимир Зеленський підписав низку документів. Зокрема, указ "Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", щоб вшанувати героїзм громадян України, які мешкають на тимчасово окупованій території.

Зверніть увагу "Чіткий сигнал підтримки України": глава МЗС Австрії приїде на саміт Кримської платформи

Вже у лютому 2021 року Зеленський підписав указ "Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя". Цим документом він доручив розробити й затвердити Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022 – 2032 роки, а також створити план захисту кримськотатарської мови. Зокрема, затвердити алфавіт на основі латинської графіки.

Також у травні з ініціативи президента Верховна Рада ухвалила закон "Про корінні народи України". Він регулює захист прав та інтересів корінних народів.

Закон "Про корінні народи України": що відомо

  • Верховна Рада 1 липня 2021 року проголосувала за законопроєкт про корінні народи.
  • Зеленський 21 липня підписав документ.
  • Закон має на меті максимально захистити культурні, інформаційні права корінних народів. Також документ визнає їхні представницькі органи.
  • Законопроєкт гарантує правовий захист, якщо хтось посягає на етнічну приналежність та культурні цінності, виселення та примусову асиміляцію, розпаленні ненависті проти корінного народу.