Росія може або спровокувати Україну на вогонь, або підлаштувати провокацію для її дискредитації. Про це розповів колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко.

До теми Кремль готується до провокацій проти України з Криму

Два сценарії провокацій з боку Росії

Військовий нагадав про юридичний термін часів римського права Сasus belli. Він означає формальний привід для оголошення війни.

Росія може знайти кілька причин для вторгнення. Наприклад, 1939 року після обстрілу радянських прикордонників фінськими солдатами почалася війна СРСР з Фінляндією. Як з'ясували пізніше, обстріл вчинили самі росіяни. Так само Росія розв'язала війну в Грузії у 2008 році,
– зауважив офіцер.

Щоправда, за його словами, Кремль може використати такий сценарій і на Донбасі.

"Можуть влаштувати провокацію, нібито Україна застосувала заборонену мінськими угодами зброю. Звинуватити у порушенні домовленостей та розпочати війну", – додав генерал-лейтенант.

Можливий напад Росії на Україну: що відомо

  • Останнім часом Росія відзначається надактивними діями на кордоні з Україною.
  • Така поведінка з боку Кремля неабияк непокоїть США. Зокрема, у Вашингтоні побоюються, що держава-агресорка може піти на загострення ситуації взимку 2022 року.
  • Українська розвідка також підтверджує, що наприкінці січня – на початку лютого 2022 року Москва може піти в атаку.
  • Водночас у Києві показали карту шляхів, звідки Росія може напасти. Російські військові оточили Україну й біля білоруського кордону, нібито намагаючись взяти її в кільце.
  • За даними розвідки, міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі також є частиною зусиль Росії.