За словами німецького політика, Європа посилюватиме допомогу для України. Адже американський Конгрес пішов на канікули, не проголосувавши за допомогу Києву.
Дивіться також Україна в ЄС і НАТО до 2030 – наскільки це реально? Головні євроатлантичні підсумки 2023 року
Що заявили в Німеччині про допомогу Україні від США
Навряд чи можливо просто компенсувати те, чого американці досягли до цього часу, ні в матеріальному, ні в грошовому плані. Але, звичайно, в цьому випадку ми, європейці, повинні будемо посилити нашу підтримку України,
– заявив Омід Нуріпур.
Своєю чергою Німеччина 22 грудня оновила перелік військової допомоги Україні. На сайті німецького уряду повідомили про передачу Україні трьох самохідних зенітних установок Gepard із запчастинами. Перед цим Берлін передав ЗСУ вже 49 одиниць цієї техніки.
Окрім того, 14 грудня Німеччина передала Україні ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot та ракети до нього. Наразі в Україні на бойовому чергуванні перебуває дві установки Patriot.
Що відомо про допомогу від США
- 27 грудня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати передадуть Україні черговий пакет на 250 мільйонів доларів. Він допоможе задовольнити найнагальніші потреби нашої держави.
- Перед цим Сенат США не проголосував за пакет щодо надання додаткової допомоги Україні. Республіканці та демократи не змогли досягти угоди щодо змін у міграційному законодавстві, до яких прив'язали пакет допомоги Україні.
- Лідер демократів Чак Шумер запевнив, що перемовники працюватимуть дуже старанно під час грудневих та січневих канікул, щоб досягти згоди.
- Варто зауважити, що в непроголосованому пакеті допомоги для України передбачено 61 мільярд доларів. Міністр оборони України Рустем Умєров сказав щодо затримки допомоги від США, що ситуація складна, але контрольована.