Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко пояснив 24 Каналу, у чому небезпека від таких засобів ураження. За його словами, росіяни вкотре вдаються до тероризму.

Читайте також Росіяни модернізують "Шахеди": почали встановлювати потужні термобаричні частини

"У своїй категорії термобаричний заряд найпотужніший серед усієї іншої конвенційної зброї, окрім ядерної", – констатував Коваленко.

Військовий експерт зауважив, що термобаричні боєприпаси не становлять вундерваффе. Проти них застосовують такі самі методи, як проти реактивної артилерії. Хоча, звісно, є свої особливості.

Не лише термобаричні заряди

"Росіяни вже давно намагаються модернізувати бойову частину для "Шахед-136", щоб зробити його найбільш руйнівним. Вони збільшують її потужність, використовуючи різні хімічні й осколкові елементи", – зазначив Коваленко.

Як відомо, на збитих російських дронах виявили SIM-карти українського оператора "Київстар". Така модернізація дає змогу ворогу краще маневрувати, оновлюючи координати в реальному часі.

Крім того, окупанти почали запускати безпілотники з карбонового волокна, щоб зменшити коефіцієнт розсіювання. Також просто фарбують їх у чорний колір, щоб ускладнити виявлення вночі.

Дронові атаки по Україні: останні новини

  • Кожен запущений "Шахед" має свою ціль, до якої рухається за спланованим заздалегідь маршрутом. Цілі різняться – це критична інфраструктура, військові об'єкти, порти, зернові термінали тощо.
  • Попри ефективність української ППО проти російських дронів, наші пілоти мають певні труднощі з ними. Усе через те, що радянські літаки не були створені для збиття "Шахедів".
  • Крім того, на роботу ППО негативно впливає погода. За морозів техніка може зазнати обмерзання, тому важливо створити для неї сприятливі умови.