Він підкреслив, що стрілець анонсував жорстокі наміри лише за 20 хвилин до нападу. Для цього хлопець створив телеграм-канал з химерною назвою "Бог".

Зверніть увагу Жорстокий напад на школу у російській Казані: все, що відомо

Дуров зауважив, що на момент скоєння злочину у каналі був лише один учасник – його творець Ільназ Галявієв. За 15 хвилин до теракту він змінив налаштування каналу й зробив його публічним.

Засновник Telegram припустив, що зловмисник планував залишити його як свою передсмертну записку. Зауважимо, нападник писав, зокрема, що планує застрелити себе.

Модератори Telegram діяли швидко: протягом години після отримання перших скарг вони заблокували канал за заклики до насильства,
– наголосив Дуров.

Проте звернув увагу й на те, що скарги та підписники з'явилися у створеному злочинцем телеграм-каналі лише після того, як його затримали правоохоронці.

Дуров сумнівається, що силовики встигли б запобігти трагедії навіть, якби силовики у якийсь спосіб здійснювали моніторинг всіх телеграм-каналів в реальному часі.

Адже часу на це було надто мало. Зловмисник навмисно не розкривав своїх планів завчасно й не надавав жодної конкретики, наголосив програміст.

Дуров закликав "не полювати на відьом"

Засновник Telegram додав, що емоційна реакція через трагедію у Казані полягає у тому, аби шукати винних серед третіх осіб – від творців комп'ютерних ігор й до директорів шкіл.

Однак потрібно визнати: повністю захистити суспільство від дій психічно нестабільних людей неможливо,
– зазначив він.

Й додав, що за статистикою одна людина на мільйон може виявитися соціопатом, готовим до невмотивованої агресії. Тож неминучість виникнення таких подій не робить їх менш трагічними.

"Але вони не повинні бути приводом для організації "полювання на відьом" або перетворення суспільства у концтабір", – підсумував засновник месенджера Telegram.

Стрілянина у Казані: коротко

  • 19-річний Ільназ Галявієв влаштував стрілянину у казанській гімназії №175 зранку 11 травня. Він вбив 9 людей, серед них – 2 дорослих та 7 восьмикласників. 21 людина у лікарні.
  • Нападник зізнався у скоєному злочині. Судячи зі слів хлопця, він не знає точної кількості жертв. Вдома у зловмисники знайшли речовини для виготовлення вибухівки.
  • Російські силовики повідомили, що юнак поводиться неадекватно. Вони з'ясували, що раніше хлопцю поставили діагноз, який свідчить про захворювання головного мозку.
  • Галявієву тепер загрожує довічне ув'язнення. 12 травня поховали 26-річну вчительку Ельвіру Ігнатьєву та 14-річних Ільзію Нагімулліну та Аміра Шайхутдінова.