Близько 30% енергетичної інфраструктури України було уражено російськими ракетами. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв'ю CNN.

Читайте також Вбереже час, гроші і нерви: чому інвестору потрібен бот

Найімовірніше, однією з причин таких обстрілів є те, що експорт української електроенергії до Європи "допомагає європейським країнам економити на російському газі та вугіллі", заявив Галущенко.

Карта обстрілів України
Карта обстрілів України / Інфографіка 24 каналу

Що робитиме Україна у такій ситуації

За словами міністра енергетики один із варіантів отримати додаткову енергію – це з Європи. Українська енергетична система все ще стабільна. Проте, партнери повинні надати системи захисту з повітря, які дійсно могли б допомогти захистити інфраструктуру.

Ми посилаємо цей меседж нашим партнерам: нам потрібно захистити небо. Росіяни не граються в якісь ігри з міжнародним правом. Їм начхати на будь-які міжнародні угоди чи конвенції,
– зауважив Герман Галущенко.

Актуально У Києві обмежили електропостачання усім чергам споживачів: що сталося

Масові удари Росії

Нагадуємо, через ракетні удари росіян по великій кількості електростанцій та підстанцій 10 та 11 жовтня у деяких регіонах України була тимчасово відсутня електроенергія, а у деяких введені графіки аварійних відключень. Українська влада закликала людей по всій країні обмежити використання енергії.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Ковальчук, у коментарі 24 каналу, порадив українцям запастись водою, зарядити павербанки, придбати батарейки та генератори у разі повторних обстрілів.

Як підготуватись до відсутності світла
Як підготуватися до відсутності світла / Інфографіка 24 каналу