Велика частина імпорту України – це енергоресурси, зокрема нафта та бензин. Відтак ціна на них повинна бути дешевшою. Тому ми імпортуватимемо менше в грошовому вимірі за постачання нафтопродуктів, підкреслив Козак в ефірі 24 каналу.

До теми Світовий обвал цін на нафту: як від цього може виграти Україна

За словами експерта, водночас до ціни на нафту прив'язані мита та ПДВ. Тому чим менше коштує нафта, тим менше грошей потраплятиме в бюджет України. Відповідно, дефіцит бюджету може збільшуватись.

В Україні теж видобувають нафту, але це дорогий процес, оскільки вона лежить не на поверхні. Коли ціна нафти нижча, ніж 30 доларів за барель, видобувати її в Україні – збитково. Тоді "Укрнафта" (та інші видобувні компанії, – 24 канал) не зможе платити податки та мита,
– зазначив Козак.

Він додав, цілком можливо, що "Укрнафта" звільнятиме свій персонал і може навіть збанкрутувати. Тому падіння ціни на нафту має і позитивні і негативні сторони для України.

Довідка. WTI – це марка нафти, ціну на яку використовують як один із показників світових цін на "чорне золото". Це одна з так званих маркерних сортів нафти. Ф'ючерси на WTI торгуються на Нью-Йоркській товарній біржі. Нафту видобувають у західному Техасі.

Що відомо про обвал цін на нафту?Він спричинений карантинними обмеженнями у більшості країн. Через це різко знизився попит на нафту, а відповідно й впали ціни.

Ще одним вагомим чинником впливу є те, що країни, які видобувають нафту, не змогли одразу дійти згоди щодо скорочення видобутку. Вони продовжували активно видобувати "чорне золото", яке зараз просто нікуди дівати.

нафтотранспортна система України
Нафтотранспортна система України / Фото Укртранснафти