Однак домовлятись повинен незалежний експерт – "independent one", про це президент сказав журналістам у Києві під час пресбрифінгу на Kyiv Food Market.

Про головне: У ресторані з Президентом: пресмарафон Зеленського з кавою і круасанами – трансляція, фото

"У суді не все так чесно, не все так чисто і не у всіх цих справах у нас може бути перемога. Тому потрібно на березі, ще до суду, домовитися», – пояснив він.

Водночас Зеленський наголосив, що підтримки із цієї позиції не отримав. Він зазначив, що хотів переговорити з Коломойським, однак таке рішення розкритикувало і суспільство, і міжнародні партнери України.

А як я можу вирішувати питання, не спілкуючись з людьми, з якими повинен вирішувати це питання? Тоді, будь ласка, – НБУ, Коломойський, суд ... Нехай самі займаються,
– додав глава держави.

При цьому Зеленський додав: якщо ці справи програють, то відповідатимуть усі причетні. Окрім того, президент наголосив, що захищатиме лише позицію держави.

Націоналізація "Приватбанку": коротко про головне

  • Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку" (найбільші – Коломойський і Боголюбов), вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк.
  • Для того, щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 мільярдів гривень.
  • Ексвласники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки (і в Україні, і в закордонних юрисдикціях).
  • Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку".
  • У відповідь на що Кабмін, Нацбанк і "Приватбанк" одразу в травні оскаржили це рішення.