Французький президент наголосив, що такі дії суперечитимуть інтересам Франції та пояснив, що має на увазі.
Увага НАТО готується до "фізичної відповіді" на ядерний удар Росії, – ЗМІ
Наша доктрина базується на фундаментальних інтересах Франції. Вони чітко визначені, і вони взагалі не передбачають безпосереднього втручання, якби, наприклад, була балістична ядерна атака по Україні, або по регіону,
– заявив Макрон.
Він також підкреслив, що Франція лише допомагає Україні захищатися, але не вступає в конфлікт, нападаючи на росію.
"Ми не воюємо. Ми не учасники війни", – кілька разів уточнив Макрон.
Як Франція підтримує Україну у війні
Водночас Франція вже поставила в Україну з початку війни 18 гармат Caesars і Макрон підтвердив майбутню поставку 6 додаткових одиниць у співпраці з Данією.
До теми Масована атака на Україну: Франція заявила про збільшення військової допомоги
Також Макрон заявив, що й надалі має намір розмовляти з Путіним, навіть після масових обстрілів України, які здійснила Росія 10 жовтня.
Хто із союзників застосує ядерну зброю у випадку її застосування Росією
- У НАТО заявили, що будь-яке застосування ядерної зброї Росією матиме для неї "безпрецедентні наслідки" й, "найбільш імовірно, викличе фізичну відповідь багатьох союзників і потенційно самого НАТО".
- Президент США Джо Байден заявив, що не вірить у те, що Путін піде на застосування ядерної зброї. Водночас наголосив, що Міністерство оборони заздалегідь розробило непередбачені ситуації, якщо цей сценарій реалізується.
- Прем'єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс теж заявила про готовність застосувати ядерну зброю у випадку загрози.
НАТО може поширити на Україну "ядерну парасольку"
НАТО могло б поширити на Україну так звану ядерну парасольку. Політологиня, дослідниця Гарвардської школи Кеннеді Мар'яна Буджерин пояснила, як це можливо.
НАТО – це ядерний Альянс, до якого входять 3 ядерні держави: США, Велика Британія і Франція. Вони фізично не передають ядерну зброю іншим членам НАТО.
Однак у концепції Альянсу закладено, якщо одному з неядерних союзників загрожуватиме ядерний удар, то ядерні члени поширюють стратегію стримування.
Зауважимо, що в Білому домі заявили: Україну треба підтримати на "місці", а заявку на вступ у НАТО розглянути пізніше.