Йтиметься про палестинців, які проживають в Секторі Гази і на Західному березі річки Йордан, повідомляє DW.

Читайте також: В Ізраїлі запобігли замаху на прем’єра Нетаньяху

Із проханням про проведення засідання до голови Генеральної Асамблеї ООН Мирослава Лайчака звернулися представники арабських країн.

Зазначається, що новий проект резолюції має схожість із тим, на який раніше в Радбезі ООН наклали вето США. Додамо, що запропонований Штатами проект резолюції, який покладав відповідальність за недавній спалах насильства на кордоні з Ізраїлем на радикальний палестинський рух ХАМАС, провалився на Радбезі ООН.

Нагадаємо, нещодавно Парагвай, слідом за США і Гватемалою, переніс своє посольство в Ізраїлі до Єрусалима. Наприкінці 2017 року президент США Дональд Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю та розпорядився про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима. Після визнання США Єрусалиму столицею Ізраїлю, в регіоні відбулися масові протести та сутички.
14 травня в Єрусалимі відкрилося посольство США, яке перенесли із Тель-Авіва.
Перенесення амбасади із Тель-Авіва спровокувало численні сутички на кордоні між Ізраїлем та Сектором Гази, внаслідок яких загинуло щонайменше 58 палестинців. Білий дім назвав палестинський ісламістський рух "ХАМАС" винним у загибелі демонстрантів.

У чому суть конфлікту навколо Єрусалиму? Ізраїль окупував східну частину Святого міста після війни 1967 року і вважає його своєю неподільною столицею. Міжнародне співтовариство цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста повинен бути визначений в рамках палестино-ізраїльських мирних переговорів. Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію із закликом відмовитися від визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Відтак майже всі країні мають свої посольства у Ізраїлі в Тель-Авіві. Палестинці називають Східний Єрусалим столицею своєї держави.