Це "дуже важливий сигнал" для рад директорів корпорацій та їхніх зобов'язань щодо контролю культури персоналу. Про це пише Forbes із посиланням на остаточний висновок десятого щорічного дослідження "Жінки на робочому місці", проведеного компаніями McKinsey & Company і Lean In.

Дивіться також Як заслужити повагу в робочому колективі

Якими були результати дослідження

Дослідження дозволяє оцінити результати попередніх ініціатив щодо забезпечення гендерної рівності та розробити майбутні подібні ініціативи в цьому напрямку.

Зокрема, воно підтверджує, що за останні десять років жінки досягли значного прогресу у своїй представленості майже на всіх рівнях зайнятості. Особливо це стосується керівних посад, де жінки зараз займають близько 30% позицій, тоді як 2015 року їх було лише 17%.

Частина цього прогресу пов'язана з заходами, впровадженими компаніями за останні 15 років. Вони включають усунення упередженості при наймі та оцінці роботи, надання пріоритету рівності й інклюзивності для менеджерів, значні інвестиції у навчання персоналу розпізнаванню упередженості та практикам союзництва, а також гнучкі умови.

З якими проблемами на роботі стикаються жінки

Втім, дослідження також виявляє негативні аспекти. Зокрема, жінки все ще стикаються з труднощами на початкових етапах кар'єрного зростання. Вони рідше, ніж чоловіки, отримують роботу на посадах початкового рівня і значно рідше отримують підвищення на першому критичному щаблі – до рівня керівника.

Журналісти підкреслюють, що це створює серйозні перешкоди для підтримання прогресу в просуванні жінок на вищі посади.

Експерти зазначають, що висновки є водночас обнадійливими (щодо жінок на керівних посадах) та розчаровують через відставання в їхньому просуванні.

Це повинно стати стимулом для компаній посилити зусилля з підтримки різноманітності, що зрештою сприятиме покращенню у сфері гендерної рівності та розв'язуванню давніх проблем у ній.