На Порошенка подали до суду через Томос

На Президента України Петра Порошенка подали до суду через його можливе "втручання у діяльність церкви".

Читайте також: Коли оберуть голову Єдиної помісної церкви в Україні: відповідь Філарета

Причиною позову стало звернення Президента до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Позивач просить суд встановити відсутність компетенції (повноважень) глави держави втручатися у діяльність церкви та релігійних організацій, зокрема, шляхом підписання та направлення звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яке в подальшому було підтримано Верховною Радою України відповідною постановою,
– йдеться у повідомленні.

Позивачем стала громадська організація під назвою "Неурядова організація верховенство права", яку зареєстрували у Солом'янському районі Києва 5 червня 2018 року.

Читайте також: Московський патріархат проти Томосу: як парафіян готують організовувати провокації

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Телеканал NewsOne хочуть закрити

Рада має посприяти закриттю телеканалу NewsOne через його прокремлівську діяльність. Таку гучну заяву зробив голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов.

Читайте також: Нардеп Мураєв очолив нову партію "НАШІ"

Тема російської пропаганди на телеканалі вже не перше збурює громадськість і провокує численні дискусії у політичному просторі.

Закриття телеканалу, де йде російська пропаганда, повинно відбутися згідно із законом, як у кожній правовій державі,
– вважає директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Він наголосив, що тут "повинен бути комплексний підхід".

"Загалом треба прийняти закон, умовно "Про антидержавну діяльність", де мовитиметься не тільки про колабораціонізм, сепаратизм, а й про ЗМІ. Виставити прапорці, які не можна переходити, у питаннях національної безпеки, територіальної цілісності", – говорить Віталій Бала.

За словами політолога, такий закон потрібен, щоб не було закидів щодо політичних переслідувань, звернень до Європейського суду з прав людини.

До слова, під час пленарного тижня також розглядатиметься новий закон про мову. Цей законопроект передбачає вживання державної української мови у всіх публічних сферах. До прикладу, якщо у ресторані відмовляться обслуговувати українською мовою, то після ухвалення законопроекту такий ресторан буде сплачувати штраф.

Мер Глухова йде в президенти

Мер Глухова Мішель Терещенко заявив, що хоче скласти повноваження міського голови.

Мер Глухова Терещенко Вибори
Мер Глухова складає повноваження і йде у президенти

Терещенко балотуватиметься у президенти України на виборах, що відбудуться у 2019 році.

Складення повноважень міського голови – аж ніяк не капітуляція, а мій виклик системі для подальших кроків для виконання взятих зобов'язань перед глухівчанами,
– підкреслив Терещенко.

Мер каже, що хоче "демонтувати існуючу олігархічну систему". До свої діяльності Терещенко залучатиме громадські організації та волонтерів.

Хто він такий?Французько-український підприємець та політик, народився у Парижі. Нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків. Служив офіцером підводного флоту ВМС США. Україну вперше відвідав як турист 1994 року. А в жовтні 2015 року несподівано виграв вибори на посаду мера Глухова, набравши 65% голосів.

До слова, у 2017 році Терещенко просував ідею лікування коноплею. Мер Глухова хотів створити перший в Україні європейський центр терапії марихуаною. Тоді він пояснив, що мав на увазі лікування марихуаною саме з метою впровадження недорогої й доступної для всіх медицини з використанням ненаркотичної коноплі.

Читайте також: Вибори президента України-2019: хто піде і які у них шанси

Розпочався Нобелівський тиждень

Уже відомо, хто отримав найпрестижнішу премію в сфері медицини. Обранцями стали Джеймс П. Елісон та Тасуку Хонджо. Дослідники винайшли терапію онкозахворювань шляхом сповільнення негативної імунної регуляції.

Нобелівська премія Медицина
Дж. Елісон – імунолог і фахівець з імунотерапії раку, професор Онкологічного центру ім. Андерсона Техаського університету.

Нобелівська Пресія Медицина
Т. Хонджо – імунолог, лауреат численних премій, зараз працює в Кіотському університеті.

Вчені виявили здатність імунної системи атакувати ракові клітини, "відпускаючи гальма" імунних клітин.

Премію миру може отримати український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у Росії.

Нова Міс України

Пристрасті навколо обрання @Міс Україна 2018@ потрохи стихають. Корона від Вероніки Дідусенко, які позбавили титулу через приховування факту розлучення та наявності дитини, перейшла до 19-річної Леоніли Гузь.

Дивіться також: Що публікує в Instagram Леоніла Гузь – нова "Міс Україна 2018"

Тепер дівчина поїде представляти Україну на другому етапі конкурсу краси, що пройде у Китаї. Більше про історію і життя першої красуні країни – у статті.