Сутички під Радою

Удень 27 лютого у Києві у наметовому містечку поблизу Верховної Ради між протестувальниками та правоохоронцями сталися сутички. Також чутно вибухи. Сутички сталися після того, як активісти почали вимагати, щоб до них вийшов спікер ВР Андрій Парубій, при цьому вони зазначили, що запалять шини, якщо цього не станеться. У підсумку голова парламенту так і не вийшов, а протестувальники почали стягувати шини.

Також подія могла початися через провокаторів, які почали кидати каміння в поліцію.

Читайте також: Верховна Рада спростила ввезення імпортних автомобілів

Внаслідок сутичок між мітингувальниками та правоохоронцями, які спалахнули під будівлею Верховної Ради у Києві постраждало щонайменше 8 правоохоронців, натомість поліції вдалося затримати 9 правопорушників.

Згодом центр Києва в районі Бесарабки перекрили представники ветеранських організацій. Внаслідок цього заблокований рух транспорту.

Читайте також: Рада запропонувала Кабміну створити Міністерство у справах ветеранів

Негода в Україні

За даними УкрГідрометцентру, внаслідок впливу активних циклонів в Україні очікуються складні погодні умови. Відтак на частині території оголошено штормове попередження, а на деяких автошляхах обмежено рух транспорту.

Читайте також: Прогноз погоди на 28 лютого: хуртовини, снігові замети та різке похолодання

Карта негоди в Україні

Читайте також: Люті морози скували кригою п'ять водоспадів на Прикарпатті: дивовижні фото

Труханов далі мер Одеси

У вівторок, 27 лютого, Солом’янський райсуд Києва клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про відсторонення від посади міського голови Одеси Геннадія Труханова не задовільнив.

Зазначимо, що 26 лютого Апеляційний суд Києва залишив без змін запобіжний захід для Труханова. Тож щодо мера Одеси надалі діє запобіжний захід у вигляді взяття на поруки від нардепа Дмитра Голубова. Додамо, що ще минулого тижня Солом’янський райсуд Києва наклав арешт на все майно Труханова та його заступника Павла Вугельмана.

Читайте також: Україна повинна виплатити 4 тисячі євро дівчині, яка смажила яєчню на Вічному вогні

Підпал офісу угорців в Ужгороді

У ніч на 27 лютого відбулась повторна спроба спалили будівлю, в якій розташовується Угорське культурне товариство. Цілком імовірно, займання сталося через кинутий коктейль Молотова.

Читайте також: У мережі показали момент підриву офісу угорців в Ужгороді: відео

Міністерство закордонних справ України засудило підпал приміщення Товариства угорської культури Закарпаття. За словами його представників, інцидент має замовний характер.

Окрім того, Агентство внутрішньої безпеки затримало трьох поляків, які, ймовірно, причетні до підпалу будівлі, де розміщено офіс Товариства угорської культури Закарпаття. Двох з них арештовано, одного відпустили на поруки. Мова йде про підпал уранці 4 лютого, коли в Ужгороді невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю у приміщення будівлі, в якій розташовується Угорське культурне товариство. Згодом очільник Закарпаття Геннадій Москаль заявив, що це здійснили двоє поляків – 21-річний Адріан Марглевскі (Adrian Marglewski) та 25-літній та Томаш Рафал Шімков’як (Tomasz Rafal Szimkowiak). Перший з них мешкає у Кракові, інший – з Бидгоша. Вони представники радикального польського угрупування "Фаланга", чиї члени брали участь у війні на Донбасі на стороні бойовиків.

Новий очільник Національної служби здоров'я

Головою Національної служби здоров’я України став заступник генерального директора з питань стратегічного розвитку акушерсько-гінекологічної клініки ISIDA у Києві Олег Петренко.

У конкурсі на голову Національної служби здоров’я (зокрема, за результатами тестування на знання законодавства, розв’язання ситуаційних завдань та співбесіди) Олег Петренко набрав 14,64 балів.

Що таке Національна служба здоров’я України? Це новий орган, створений в рамках медреформи. Відомство розпоряджатиметься бюджетом у галузі охорони здоров'я: напряму укладатиме угоди з закладами охорони здоров’я щодо надання медичних послуг українцям і платитиме за це гроші з держбюджету. Сама служба коштами не володітиме, а лише переправлятиме їх із держказни.

НСЗУ буде утворена і почне працювати до липня 2018 року.

Росія без міжнародних змагань

27 лютого, з’явилося повідомлення, що з 1 квітня 2018 року Російська Федерація не зможе проводити на своїй території міжнародні спортивні змагання. Однак згодом стало відомо, що Росія не зможе приймати міжнародні змагання лише з 2021 року, якщо на той час Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) не відновлять в правах. Саме в 2021 році вступлять в силу зміни до кодексу WADA. До цього часу агентство лише рекомендує не проводити міжнародні старти в Росії, поки РУСАДА не відновлять в правах.

Читайте також: На матчі ЧС-2018 у Росії можна буде брати наркотики: є умова

Зазначається, що мова йде про нові заявки на турніри, тоді як вже затверджені скасовувати не будуть.