Адже наші бійці зуміли здійснити чергову вдалу операцію. Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов розповів в ефірі "Свобода. Ранок", що розвідники разом із Військово-морськими силами ЗСУ провели блискучу операцію й "Сергій Котов" цього разу остаточно знищений, пише 24 Канал.

Дивіться також Пітьма, вибухи та морське дно: у мережі показали ймовірне відео атаки на корабель "Сергій Котов"

Він пригадав, що Україна полювала на цей корабель не вперше та вже були успішні атаки, проте вороже судно зуміли відновити.

Що відомо про наслідки знищення "Сергія Котова"

Представник ГУР пояснив, що дані щодо екіпажу з'ясовують.

Є загиблі та поранені. Проте є ймовірність, що частина екіпажу могла евакуюватися. Принаймні відомо про понад 10 карет швидкої допомоги, які на найближчій ділянці суходолу були викликані ворогом. Тобто евакуаційна операція все ж таки проводилася,
– заявив Юсов.

Розвідник уточнив, що Україна двічі намагалась атакувати корабель – у липні та вересні 2023 року. Цього разу "Сергій Котов" пішов на дно остаточно, і це результат довготривалої операції, який говорить сам за себе, адже, умовно, п'ять прямих влучань не трапляються випадково.

Україна знищила корабель "Сергій Котов"

  • Уранці 5 березня телеграм-канали написали, що Україна знищила ворожий корабель "Сергій Котов". Згодом у мережі з'явилося відео моменту влучання в судно.
  • У розвідці написали, що підрозділ розвідуправління Group 13 разом із Військово-морськими силами за підтримки Мінцифри атакував патрульний корабель Чорноморського флоту Росії "Сергій Котов".
  • Судно зазнало пошкоджень унаслідок удару морськими дронами Magura V5. На кораблі пошкоджена корма, правий та лівий борти.
  • Андрій Юсов розповів, що окупанти мали плани на цей корабель. Зокрема, вороги хотіли розмістити там зенітно-ракетні комплекси та робили такі спроби. Тож що менше таких суден, то менше зенітно-ракетних комплексів буде на них, а це означає більше можливостей в українських сил безпеки та оборони.
  • Також "Сергій Котов" разом із крейсером "Москва" брав участь у нападі на острів Зміїний, тож тепер долучився до нього.