Важливо, що в Ізраїлі врешті закінчилася політична криза та триває стабілізація політичного життя. Про це 24 каналу розповів головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
Зауважте Капітан армії оборони Ізраїлю у захваті від ЗСУ: назвав три причини успіху
Київ з Єрусалимом проти Москви з Тегераном
Так, Нетаньягу назвав три пріоритети свого політичного життя на посаді прем'єр-міністра Ізраїлю. Два з них мають певний вплив на нашу державу.
Найголовнішим для ізраїльського прем'єра є недопущення розвитку ядерної програми в Ірані. Варто розуміти, що якщо Ірану й вдасться досягнути якогось прогресу у створенні ядерної бомби, то це буде внаслідок співпраці з Росією.
Фактично формування нової осі зла "Москва – Тегеран – можливо Пхеньян" вливатиме на те, що хто б не був при владі в Ізраїлі, вони будуть прихильно ставитися до України просто тому, що у нас ворог – Москва, а у них – Тегеран. Якщо Тегеран утворює союз з Москвою, то їм логічно вибудовувати з Україною нормальні відносини,
– пояснив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.
Ус розповів, як формування нового уряду в Ізраїлі вплине на Україну: дивіться відео
Україна перебуває по один бік барикад з ворогами Ірану
Другий важливий пункт у політиці Нетаньягу – це нормалізація відносин Ізраїлю з арабськими країнами. Так, прем'єр розуміє, що зважаючи на ситуацію, в якій перебуває весь регіон Близького Сходу та Перської затоки, важливо формувати коаліцію серед тих країн, які виступатимуть проти Ірану.
З огляду на заяви Саудівської Аравії, країна також відчуває загрозу з боку Ірану. Тож Єрусалиму бажано налагодити відносини з Ер-Ріядом, а також Дохою (Катар) та іншими країнами регіону, оскільки вони мають спільного ворога.
І це знову ж таки може мати позитивний вплив на України, адже ми перебуваємо по один бік барикад з цими країнами. Тож необхідно вибудовувати конструктивний діалог.
Відносини Ізраїлю та Ірану: актуальне
- Ізраїль стривожений тим, що відносини між Іраном та Росією стають дедалі міцнішими. В Єрусалимі зазначають, що готові атакувати Тегеран, аби знешкодити ядерну небезпеку, яку може спровокувати ця держава у співпраці з Кремлем.
- В Ізраїлі припускають та серйозно остерігаються того, що співпраця між двома терористичними державами може призвести до розширення небезпечних ядерних програм.
- У США раніше заявляли, що робитимуть все, аби Іран перестав постачати зброю Росії. Політолог Тарас Загородній розповів, що ці заходи можуть бути дуже жорсткими – аж до удару по ядерній програмі Тегерана. За його словами, Ізраїль вже близько 20 років просить американців дати дозволу знищити ядерну програму Ірану.