Кореспондентка з Харкова Анна Черненко розповіла 24 Каналу про ситуацію в Ізюмі та Кам'янці. Повсюди залишки розбитої техніки та понищені будівлі – це дуже важко бачити.

Читайте також Життя серед мін, уламків і попелищ: як сьогодні виглядає знищена росіянами Кам'янка

Водночас силами людей і міжнародних організацій дещо потроху відновлюється. Значно важче з комунальними послугами – деякі будинки залишаться без опалення взимку.

Який вигляд має звільнена Ізюмщина
Який вигляд має звільнена Ізюмщина / скриншот ефіру 24 Каналу

Яка найбільша проблема на звільнених територіях

Однак найбільша проблема полягає в розмінуванні. Якісне очищення від вибухонебезпечних предметів досить тривале. До прикладу, село Циркуни, які звільнили на початку травня 2022 року, повністю розмінували лише на початку серпня 2023-го.

Який вигляд має звільнена Харківщина
Який вигляд має звільнена Харківщина / скриншот ефіру 24 Каналу

"Перше – це розмінування, а друге – ми заново відбудовуємо лінії електропередачі", – зазначив начальник Ізюмської РВА Степан Масельський.

Попри все, життя повертається

З часу звільнення Ізюмщини повернулось близько 70 тисяч людей. Загалом їх тепер 120 тисяч. Як відомо, до повномасштабного вторгнення район налічував 180 мешканців.

Який вигляд має звільнена Ізюмщина
Який вигляд має звільнена Ізюмщина / скриншот ефіру 24 Каналу

"Уже рік як наше місто вільне, життя вирує", – сказав лікар Юрій Кузнєцов, який рятував людей в окупації.

Ситуація на Харківщині: останні новини

  • В Ізюмі 10 вересня святкували річницю звільнення від російських загарбників. На зруйнованій центральній площі міста майоріли українські прапори та танцювали діти.
  • Українські військові встановили державний стяг над Строївкою та Тополями. Раніше населені пункти лежали в "сірій зоні", туди ніхто не заходив через замінування.
  • Ворог досі шукає слабкі місця в українській обороні на Куп'янському напрямку. Однак не має успіху і постійно зазнає втрат.