Таку думку 24 каналу озвучив журналіст, міжнародний оглядач Іван Яковина. Раніше російський опозиційний журналіст і політик Ігор Яковенко розповів, що Китай не збирається рятувати путіна.
Важливо Путін і Сі Цзіньпін провели першу зустріч від початку вторгнення росії в Україну
Китай стурбований українською "кризою"
Яковина зазначив: путін повідомив, що чує стурбованість Китаю, як він каже, українською "кризою", і готовий відповісти на всі запитання. Тим самим путін визнав, що Китай ним не задоволений і щось хоче змінити в цій ситуації.
Місяць тому у китайського МЗС запитали, чи готове воно допомогти росії мікрочипами, інвестиціями тощо. МЗС відповіло, що із задоволенням повернеться до економічної співпраці з росією у той момент, коли російські війська залишать територію України,
– зауважив журналіст.
Міжнародний оглядач пояснив, що таким чином Китай прямим текстом повідомив, що треба закінчувати війну.
Китай боїться зміни режиму в росії
За його словами, Китай боїться зміни режиму в росії. Зокрема того, що путін піде шляхом Гітлера й у підсумку втратить все, а в росії зміниться режим.
"Китай боїться, що наступний режим у росії може бути проамериканським, яким був режим Єльцина", – наголосив Яковина.
Він додав, що Китай боїться міжнародної ізоляції, оскільки прагне стати наймогутнішою державою планети вже в другій половині 21 століття. А без російських ресурсів і російських територій, які китайці хочуть освоювати, стати країною номер один не вдасться.
Путін – васал Сі Цзіньпіня
Журналіст продовжив, що нині путін є васалом, "шісткою" Сі Цзіньпіня. Тому Китай не хоче, аби він втратив свою посаду.
Китай говорить прямо путіну: "Закінчуй війну, і ми тебе врятуємо. Дамо тобі грошей, інвестицій. Інакше ми нічим не зможемо допомогти",
– підкреслив міжнародний оглядач.
Яковина підсумував, що зараз путін не визнає своїх помилок. Сі Цзіньпін популярно пояснить путіну, що той щось робить неправильно. Якщо він не завершить війну, то зіштовхнеться вже з гнівом Китаю.
Яковина про те, чому Китай хоче припинення війни в Україні: дивіться відео
Новини Китаю: останні події
- Китай не може відкрито підтримувати путінський режим у війні проти України. Для Пекіна важливо зберегти свій вплив на ринках збуту товарів та послуг у Європі та Америці.
- Китайська BYD випередила Tesla за кількістю проданих електрокарів у першому півріччі 2022 року. Тепер компанія має намір розпочати виробництво на заводі у Таїланді й звідти експортувати свої електромобілі у країни Азії та Європи.
- Китай знайшов на Місяці новий важливий мінерал. Його планують використовувати, як джерело енергії і вже запланували кілька місій на супутник.