Про це 24 Каналу розповів історик, політичний оглядач Армен Чібухчян. На його думку, перед початком вторгнення на територію України Сі Цзіньпін знав про наміри Владіміра Путіна, але не завадив їм.

Зверніть увагу Сі Цзіньпін повільно розвертається "кормою" до Путіна, – Арестович про позицію Китаю

За його словами, Китай веде проксі-війну з Заходом чужими руками.

"Росія, коли розпочинала війну, сподівалась на Китай. Товариш Сі давав якісь обіцянки Путіну. Але, коли у війні щось пішло не так, Сі Цзіньпін замислився, чи потрібно йому у всьому цьому брати участь", – вважає політичний оглядач.

Як Китай воює з Заходом чужими руками: дивіться відео

Китаю допомагають диктаторські режими

Він розповів, що приблизно півтора року назад Китай та Іран підписали контракт, відповідно до якого Пекін за кілька років повинен інвестувати в економіку Ірану від 300 до 400 мільярдів доларів.

Тому військова промисловість Ірану, яка активно розвивається, і виробництво безпілотників, все це відбувається не без допомоги Китаю. Пекін своєю чергою купує в Ірану газ, який той не може продавати на Захід,
– зазначив Чібухчян.

Він зауважив, що Китай зараз не робить перешкод ні Ірану, ні Росії, які протистоять західному світу, але послабити Захід він точно бажає.

"І в цьому питанні йому можуть допомогти іранський та російський диктаторські режими, які розуміють, що їм залишилось не довго існувати", – наголосив Армен Чібухчян.

Стосунки Китаю та Росії: важливе

  • За інформацією західних ЗМІ, Москва нібито не повідомила Пекін про те, що готує вторгнення в Україну. Така позиція пов'язана з тим, що Сі Цзіньпін хоче максимально віддалитися від Путіна. Як зазначив російський опозиційний журналіст Тимур Олевський, у Пекіні не могли не знати про те, що Путін планує напасти на Україну.
  • Кремль декларує, що вибудував тісні відносини з Пекіном. Однак чомусь китайський лідер Сі Цзіньпін вирішив одразу не приймати пропозицію російського диктатора Путіна щодо візиту в Москву. Водночас китайські чиновники ігнорують запитання від ЗМІ щодо цього.
  • Політолог Микола Давидюк вважає, що розпочався процес відмежування Росії від Китаю. Вони зближувались останні 100 років через комунізм тощо. Однак Сі Цзіньпін змінив курс. Він не хоче, щоб Китай асоціювався з Росією. Це Путін бігає за ним, хоче обійнятись і постійно говорить про партнерство, дружбу і братство.