Згодом з'ясували, що крейсер був не один. Він за 19 вересня проплив 138 кілометрів на північ від острова Киска на Алясці.
До теми У Китаї помітили військову техніку, авіарейси скасовані: чи буде там переворот
Охорона також виявила ще 2 китайські військово-морські кораблі та 4 російські військово-морські кораблі.
Реакція США
На інцидент відреагував командувач 17-го округу берегової охорони США, контрадмірал Натан Мур. Він заявив, що США відстоюватимуть свої інтереси у навколо Аляски.
Відносини США та Китаю
У Пекіні вважають, що діалог між США та Тайванем є посяганням на суверенітет Китаю. Керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону NGRN Юрій Пойта вважає, що Вашингтон відмовляється від політики "стратегічної невизначеності". Раніше США не говорили про захист Тайваню військовим шляхом у разі вторгнення КНР.
"Між Китаєм, Тайванем та США підписаний договір про співробітництво, в якому визначено, що США, у разі необхідності, надаватимуть "військову допомогу", але не зрозуміло, в чому вона полягатиме", – пояснив Пойта.
До речі З цинізмом на адресу путіна, – Шейтельман про заяву Китаю стати гарантом безпеки Казахстану
Навіщо росія для Китаю
Політолог Володимир Фесенко вважає, що Китай може окупувати російський сибір, оскільки там зосереджені багаті природні ресурси. На території окупантів можуть створити маріонеткові республіки.
Політтехнолог Михайло Шейтельман сказав, що Китай вже контролює низку населених пунктів росії. Проте Пекін не планує оголошувати про анексію.
"Китай і так сьогодні контролює велику кількість земель та підприємств на далекому сході. Якщо чесно, він контролює цілі міста. Китай навіть створив свої міста в росії, які не позначені на картах", – зазначив Шейтельман.
Він додав, що китайці вже створюють власні поселення на російських територіях. Там не діють закони кремля.
Зверніть увагу – що відбувається в Китаї: дивіться відео