Про це 24 каналу розповів експерт Інститут майбутнього, політолог Ігор Тишкевич. Він наголосив, що Азербайджан напав на територію, яку Вірменія контролювала впродовж 30 років.

До теми На кордоні Вірменії та Азербайджану відновилися обстріли: країни звинувачують одна одну

Тож, за його словами, це все наслідки другої карабаської війни.

Він розповів, що Вірменія контролює те, що вона називає Арцахом (Нагірним Карабахом – 24 канал). Але оскільки Карабах не має коридору, який би з’єднував його з територією Вірменії, її війська окупували значну частину азербайджанських територій.

Експерт пояснив, що друга карабаська війна – це визволення частини цих територій. "Проте потім відбулася цікава річ – лачинський коридор, який з’єднує Вірменію з Нагірним Карабахом, мав бути під контролем російських миротворців, а через півтора роки теоретично міг перейти під контроль Азербайджану", – повідомив політолог.

Але Азербайджан скористався моментом і увійшов у Лачин. До того ж, частина російських військ була виведена звідти. Відповідно, оскільки росія не мала наміру захищати цей коридор, туджи спробували зайти вірменські військові. Але Азербайджанські солдати почали їх витискати, почалися сутички і були обстріли з обох боків,
– зазначив Тишкевич.

Він додав,що за великим рахунком, тут питання не лише в лачинському коридорі, тут питання, швидше, стосується Зангезурського коридору, де є залізниця та автодорога до Азербайджану.

"Також це може стосуватися відбудови логістичного коридору через Іран і до Індії. В цьому дуже зацікавлений Азербайджан і Туреччина, а також після санкцій – росія", – відповів експерт.

За його словами, єдина країна, яка виступала проти – Вірменія, а підтримку їй надає Франція. Тишкевич каже, що через це і виникла ескалація, проте у великій війні не зацікавлена жодна зі сторін.

Ігор Тишкевич про конфлікт між Азербайджаном та Вірменією: відео


Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: головне

  • У ніч проти 13 вересня між Азербайджаном та Вірменією знову загострилась ситуація. Країни повідомили про провокації та обстріли на кордоні.
  • Після цього прем'єр Вірменії звернувся до росії та ОДКБ з прохання допомогти. Проте Організація договору про колективну безпеку запропонувала створити робочу групу для аналізу ситуації. Своїх військ росія, білорусь, Казахстан, Киргизстан чи Таджикистан не нададуть.
  • Загострення стосувалось Нагорного Карабаху. З нього після поразки у другій війні вірмени змушені були почати процес евакуації невизнаного світом анклаву.
  • Проте у липні 2022 року президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив росію в саботажі мирних домовленостей та спонуканні вірменської армії залишатися у Нагірному Карабасі.
  • Водночас у Єревані люди вийшли на протест. Вони вимагають відставки прем'єра країни Нікола Пашиняна через загострення ситуації між Вірменією та Азербайджаном.