Олена Сичова втратила зір 17 років тому. Розповідає, навчилася сприймати все по-іншому. Її відвідувачі також відкривають це в собі. Адже музей у темряві – для зрячих. Аби хоч трохи зрозуміти своїх родичів із вадами зору, або принаймні знати як допомогти людині, що йде по вулиці на дотик.
Екскурсія у темряві триває півтори години. Для учасників підготували 5 локацій одна за одною, за принципом квесту. Володимир Дідус – один зі співзасновників. Розповідає, надихнула на створення музею розповідь друзів, що були в подібному схожому музеї у Берліні. Ідею втілили десь за півроку, і вже за перші 7 місяців роботи у книзі відвідувачів ціла карта з представників мінімум 10 країн світу.
Дві екскурсії у нас зараз проходять. Одна екскурсія – це основна, на якій ви потрапляєте в реальні ситуації з вашого життя, за єдиним виключенням, що ви не зможете там користуватись зором. Друга частина, яка у нас є – це музей. В музеї зараз відбувається виставка, на якій представлені копії всесвітньо відомих експонатів, до яких в реальному житті ви ніколи не зможете доторкнутись, тому що це або неможливо, або заборонено, але у нас як би тактильний спосіб відчуття – це буде основним джерелом вашої інформації,
– ділиться Володимир.
Такі музеї у Європі популярні. В Україні таке вперше. Частини предметів ще немає в самому музеї і на виставках. Їх можна спробувати вгадати наосліп.
Читайте також: Велич простих речей: у Києві відбудеться виставка неординарного українського художника
Зараз в інтерактивному музеї працюють 5 гідів. Екскурсії відбуваються щодня і для школярів, і для дорослих. Тож незабаром оновлять декорації, аби навіть тим, хто вже приходив на екскурсію, цікаво було повернутись. Поки ж тут без повтору екскурсії, завжди можна прийти пограти в шахи наосліп, повчитися писати шрифтом Браеля або почитати книжки, а також послухати тематичні фільми з тефлоперекладом.