Все залежить від того, які будуть докази. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
Увага Не відійшли далеко від класичних формулювань, – Малюська про 4 критерії визначення олігархів
Репутаційні втрати
Міністр навів у приклад таку ситуацію: умовний чиновник подасть декларацію, що він зустрічався з Коломойським і обговорював останній футбольний матч. Навряд чи хтось із суспільства в це повірить.
Політичні репутаційні наслідки для такої людини будуть вже негативні самим фактом подання такого повідомлення і доступу до нього публіки,
– наголосив Малюська.
Він додав, що розраховуватимуть на значний політичний ефект. Якщо зараз законодавчої вимоги інформувати про свої контакти немає, то це буде прямим порушенням закону, якщо хтось таку вимогу не виконає, пояснив міністр.
"Далі вже можна зіставити, про що реально могла бути мова, і репутаційні втрати будуть великими. Все зводиться до політики, репутації, комунікації і рейтингу", – підкреслив він.
Проблеми із кредитуванням
На запитання журналістки, чи передбачається, що внесення в український реєстр олігархів спричинить проблеми в отриманні олігархами кредитів та позик, міністр відповів, що теоретично це можливо.
"Це якраз мовиться про те, що я говорю: процедура compliance (відповідність будь-яким внутрішнім або зовнішнім вимогам або нормам – 24 канал) це може ускладнити", – підсумував він.
Законопроєкт про олігархів: коротко
- Під час засідання РНБО 15 квітня Володимир Зеленський ініціював створення законопроєкту про статус олігарха в Україні.
- Документ внесли у Верховну Раду 2 червня. Президент позначив його як невідкладний.
- Згодом законопроєкт передали на розгляд у Комітет парламенту з питань національної безпеки, оборони та розвідки.