Деякі з жителів Судану зуміли зафільмувати, як влада країни знищувала своїх жителів. BBC зібрала найстрашніші з записів – журналісти загалом проаналізували понад 300 відео, які суданці зняли 3 червня. На оприлюднених кадрах можна побачити не лише масове вбивство населення Судану, а й шок і переживання, з якими зітнулися тутешні жителі.

Таке трапляється не вперше! У людей стріляли під час сидячого протесту після перевороту у Судані: є загиблі та поранені

На прикладі цих записів ми демонструємо Вам, яким шокуючим було насилля у Судані з точки зору звичайного жителя. Також ми показуємо свідчення чоловіків, які заявляють про участь у нападі та про те, що його було сплановано згори,
– зазначають представники ресурсу.

Як влада Судану розстрілювала протестувальників: Увага! Відео 18+

Що відомо про червневі протести у Судані та чому їх розігнали силою

Після повалення режиму диктатора Омара аль-Башира протести у Судані так і не вщухли. Річ у тім, що люди не хотіли, аби країну очолив міністр оборони Авад ібн Ауфа – його вважають надто близьким до диктатора та саме він є організатором військового перевороту, внаслідок якого Омар аль-Башир пішов у відставку та був узятим під домашній арешт. Зрештою протестувальники змусили піти у відставку й ібн Ауфа, і той оголосив свого наступника, яким став генерал-лейтенант Абдель Фаттах аль-Бурхан.

Але і це не влаштувало жителів Судану та ті оприлюднили наступну вимогу – передача повноважень військової ради цивільному уряду країни. Натомість очільник перехідної військової ради Судану генерал-лейтенант Абдель Фаттах аль-Бурхан заявив, що формування цивільного уряду має відбутися протягом дев'яти місяців, а не зараз. Відтак, він скасував всі угоди з головною опозиційною коаліцією "За свободу та зміни", що представляє інтереси протестувальників, і дав наказ військовим силою розігнати протести. У підсумку кількість загиблих лише за одну добу, 3 червня, склала щонайменше 60 осіб, також понад сотня людей зазнали поранень.