Про це 24 каналу розповів речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк. Вона також зазначила, що ми можемо говорити про безпосередньо наші результати на південному напрямку і вони досить красномовні.
Читайте також Росіяни атакували Вінниччину 2 дронами-камікадзе: ППО обидва збила
"Враховуючи те, що сьогодні вночі також була атака цих безпілотників, 6 дронів збили", – каже Гуменюк.
Один із дронів все ж влучив у акваторію порту Очакова, але нічого критичного не трапилося. З часу першого застосування, із 20 вересня – 116 збиттів та 34 влучання,
– зазначає речниця ОК "Південь".
Ці влучання – не завжди нанесення критичного ураження, таким чином у нас є співвідношення 1 до 3.
Головнокомандувач Залужний привітав захисників та захисниць: дивіться відео
"Ми навчились давати їм раду, я гадаю, що з кожним наступним разом – знищуватимемо все більше й більше", – резюмує Наталія Гуменюк.
Що відомо про іранські дрони
Дрони-камікадзе Shahed-136 призначені для ураження цілей на дальній відстані – за різними даними від 200 до 900 кілометрів. Такі безпілотники здебільшого запускають парами з установки, яку маскують під вантажівку або вагон потяга. Під час польоту двигун БпЛА видає характерний звук – шумить, як мопед чи бензопила. Тому почувши його варто сховатися у безпечне місце.
Що відомо про іранські дрони у росіян
- На початку серпня в американському Інституті вивчення війни розповіли, що Іран міг відправити БпЛА до Росії для польових випробувань. Пізніше стало відомо, що окупанти навіть почали тренування з іранськими безпілотниками.
- Своєю чергою, представники адміністрації президента США Джозефа Байдена 30 серпня повідомили, що загарбники забрали частину дронів з іранського аеродрому та вже доставили їх до Росії.
- Вже у вересні українські військові почали збивати іранські Shahed-136, які росіяни маркують як "Герань-2".
- Згодом Україна ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації та скоротити кадровий склад іранського посольства.