Про це 24 каналу розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. Насправді й після Дня Незалежності окупанти завдали жахливих ракетних ударів по Миколаєву.

Цікаво Втрати росіян у рази більші, ніж у нас, – Кім про контрнаступ на Херсонщині

Люди повертаються перед 1 вересня

Кім зазначив, що багато людей хотіли перечекати День Незалежності в більш безпечних місцях. Боялись, що росіяни завдадуть анонсовані потужні удари по центрах прийняття рішень.

Усі подивились, що нічого страшного не сталося, і перед 1 вересня почали масово повертатись в Україну, щоб діти навчались у школах. Зокрема, й у Миколаїв,
– зауважив голова Миколаївської ОВА.

Як буде організовано навчальний процес

Голова Миколаївської ОВА додав, що навчальний процес у переважній більшості буде дистанційним. Приблизно в 20% шкіл півночі області навчання буде офлайн.

"Там, де безпечно, люди проголосували за офлайн. У тих населених пунктах, де немає ніяких військових об'єктів узагалі. На решті території області навчання буде онлайн", – розказав він.

Де живуть люди, які втратили житло

За словами Кіма, в області є понад 25 тисяч місць для вимушених переселенців і людей, які втратили житло. Утім першочергово люди намагаються оселитися в родичів, друзів, знайомих.

Якщо таких варіантів немає, звертаються до нас, і ми їх розселюємо. Усе під контролем. У нас є резервні місця. Усе підготовлено,
– наголосив він.

Скільки людей наразі мешкає в області

Голова Миколаївської ОВА розказав, що даних про те, скільки людей повернулось наразі немає. Їхню приблизну кількість можна буде дізнатись згодом, за об'ємом вивезеного сміття та витраченої води. До повномасштабного вторгнення росії в самому Миколаєві проживало приблизно 480 тисяч людей. В області – понад 1 мільйон осіб.

З обласного центру виїхала приблизно половина мешканців. По області складніше зрозуміти, адже відбувалось внутрішнє переміщення по регіону – з півдня на північ. Тому нині в деяких північних районах людей більше, ніж було. А на півдні в деяких населених пунктах близько до нуля,
– підкреслив Кім.

Переселенці з окупованих територій лишаються в області

За словами голови Миколаївської ОВА, деякі переселенці не розглядають Миколаївщину як транзит, а лишаються тут жити.

"На загал це більше стосується не обласного центру, а північних міст і селищ. Як-от Первомайськ, Нова Одеса, Вознесенськ, Южноукраїнськ, Баштанка, Березнегувате й села довкола Миколаєва. Там безпечно, ці населені пункти не обстрілюють ракетами",
– зазначив Кім.

Кім про те, що люди почали масово повертатись у Миколаїв: дивіться відео

Південь України: останні події