Військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов переконаний, що зараз необхідно працювати з мотивацією для добровольців. Таку думку він висловив в етері 24 Каналу, пояснивши, що це було б справді дієво.
Радимо переглянути Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
Мотивація, а не мобілізація
Росія робить усе для того, щоб поповнити своє військо. Приховану мобілізацію досі проводять, проте більше людей до армії набирають за контрактами. Найманці становлять чи не найбільшу частину з тих, кого за 2023 рік відправили воювати. Серед них є й іноземні військові.
Україна зараз теж зосереджує увагу на збільшенні чисельності військових. Нардепи працюють над законопроєктом про посилення мобілізації, а головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський проводить аудит Сил оборони.
Нам треба думати, як нам посилитись, кого нам набирати. Є частини, які жодного дня не воювали, а є хлопці, які два роки сидять без ротацій "на передку". Щодо мобілізації – треба робити ставку на добровольців: або гроші, або пільги, або робити правильну рекламу,
– зауважив Кирило Сазонов.
Військовослужбовець пояснив, що, на його думку, у законопроєкті про мобілізацію є низка пунктів, які є недоречними. Зокрема, мовиться про бронювання людей, чия зарплата досягає певного рівня; мобілізацію чоловіків, яким поза 50 років, адже на фронті їм буде фізично важко.
"Я б працював не над мобілізацією усіх, кого можна, а над мотивацією для добровольців. Це набагато краще, з цим треба ретельно розбиратися, а не гнатися за популізмом. Треба робити роботу в армії привабливою, це складніше, ніж мобілізація, але, мені здається, це правильно", – наголосив Сазонов.
Крім того, військовий припустив, що Україна теж може набирати найманців. Наприклад, за певний період служби, іноземцям можна пропонувати український паспорт.
Законопроєкт про мобілізацію: останні новини
- Робота над законопроєктом про мобілізацію триває. Зараз Комітет нацбезпеки, оборони та розвідки працює затвердження напрямків. Як стало відомо днями, Комітет не підтримав блокування рахунків та електронні повістки у законопроєкті про мобілізацію.
- Цікаво відзначити, що у законопроєкт про мобілізацію подали чи не найбільше правок за всю історію. Комітету доведеться опрацювати понад 4 тисячі правок, які розділені на 16 блоків.
- Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив, що за найоптимістичнішого сценарію, законопроєкт у другому читанні розглянуть у кінці березня. Хоч Комітет працює безперервно, однак він ще не дійшов до розгляду правок. Зважаючи на їхню кількість, ця робота потребуватиме чимало часу.