У відомстві зазначили, що пояснили білоруському дипломатові, чому висловлювання самопроголошеного президента Білорусі були некоректними.
Читайте також Лукашенко заговорив про плани "перейти кордон з Україною", аби зробити її українською
Деталі розмови МЗС з Камишевим
Питання приналежності Криму
Тимчасового повіреного у справах Білорусі в Україні Кіріла Камишева викликали 10 серпня до МЗС.
Дипломата насамперед застерегли, що висловлена Лукашенком готовність визнати російський суверенітет над тимчасово окупованим українським Кримом є рівнозначною співучасті у злочині Кремля проти цілісності й суверенітету України,
– пояснили у відомстві.
Та додали, що це передбачає і всі міжнародно-правові наслідки. Адже схожими заявами політик порушує зобов'язання Білорусі з дотримання норм і принципів міжнародного права.
Справа Протасевича
Крім того, від білоруської сторони у міністерстві запросили пояснення щодо слів самопроголошеного президента, які можуть свідчити про все ж таки допуск білоруською стороною на свою територію самозваних "прокурорів" з тимчасово окупованого Луганська для допиту Романа Протасевича.
У випадку підтвердження інформації, це суперечитиме раніше отриманій українською стороною від МЗС Білорусі відповіді, в якій це категорично заперечувалося.
Радимо ознайомитися Він для нас ніхто, – Лукашенко про загиблого білоруського опозиціонера Шишова
"Переправка зброї" та підготовка Україною "бойовиків"
Також у відомстві сприйняли як безвідповідальну і далеку від реалій пропаганду риторику Лукашенка щодо "переправляння зброї" та підготовку Україною "бойовиків" для дій на території Білорусі.
Очевидно, це є продуктом штучно створеного кремлівськими пропагандистами в оточенні Лукашенка образу України як "ворожої" до Білорусі та білоруського народу, що абсолютно не відповідає дійсності,
– наголосили у МЗС.
Там додали, що фейками про зовнішні загрози державності Білорусі зі сторони України та інших держав Заходу білоруський "лідер" намагається виправдати свої репресивні методи та обмеження прав і свобод громадян Білорусі.
Погрози "поставити на коліна" Україну
У міністерстві також звернули увагу на погрози Лукашенка "поставити на коліна" Україну, прикриваючись Путіним. Білоруському дипломатові вказали на те, що ці слова є проявом слабкості Білорусі, а не демонстрацією сили.
Путін не зміг поставити Україну на коліна, тому сподівання Лукашенко на нього є програшною ставкою.